روش های افزایش فالوور از ۱۰۰۰ تا ۱۰k

روش های افزایش فالوور از ۱۰۰۰ تا ۱۰k

رسیدن به 10K فالوور نقطه عطفی برایتان محسوب می‌شود که ارزش جشن گرفتن دارد. با 10 هزار دنبال کننده می‌توانید کارهای زیادی برای رشد بیشتر پیج و کسب درآمد بیشتر انجام دهید؛ وقتی صحبت 10K به میان می‌آید، همه به دنبال این هستیم که بدانیم چطور بتوانیم به این تعداد فالوور برسیم ؟ در این مقاله به شما ترفندها و روش های افزایش فالوور از ۱۰۰۰ تا ۱۰k را به طور کامل توضیح می‌دهیم.

راه‌های افزایش فالوور در اینستاگرام از 1000 تا 10K

نمونه‌های زیادی از پیج‌های موفق هستند که توانسته‌اند در چند ماه به 10 هزار فالوور در اینستاگرام برسند. داستان‌های موفقیت این افراد ما را به این موضوع سوق داد که چطور می‌توان در مدت کمی به 10K دنبال کننده رسید؟ در ادامه به روش های افزایش فالوور از ۱۰۰۰ تا ۱۰k اشاره می‌کنیم:

1- مخاطب هدف خود را نظر سن، جنسیت و علایق بشناسید

ایجاد محتوای جذاب برای افراد اشتباه فقط اتلاف وقت است! شما مخاطبان هدف خود را می‌شناسید، به زبان آنها صحبت می‌کنید و به نیازهایشان پاسخ می‌دهید. کمی زمان بگذارید تا مخاطبان هدف خود را بر اساس جمعیت شناسی، علایق و رفتارهایشان بشناسید.

تعیین کنید که می‌خواهید با محتوای اینستاگرام خود به چه کسانی دسترسی پیدا کنید و استراتژی خود را بر اساس آن تنظیم کنید. شناخت مخاطبان هدف کاری است که باید از زمانی که پیج‌تان را راه اندازی کردید انجام دهید، اما اگر این کار را هنوز انجام نداده‌اید، هنوز دیر نشده است.

به یاد داشته باشید که معیارهایی مانند سن، جنسیت، مکان و علایق کاربران هدف را مطالعه کنید تا بهتر بفهمید چه کسی با محتوای شما تعامل دارد. بدون شک اگر پیجی در مورد حفظ سلامتی با محصولات وگان دارید کسانی که عاشق فست فود هستند در دسته مخاطبان هدف شما قرار نمی‌گیرند.

اگر هم در حوزه طلا و جواهرات کار می‌کنید، مخاطبان هدف شما همه افراد در همه سنین را شامل می‌شود؛ اما بانوان جوان از سنین 20 تا 40 بیشترین کاربران هدف شما را تشکیل می‌دهند. پس توصیه می‌شود برای افزایش فالوور از ۱۰۰۰ تا ۱۰k روی مخاطبان خود سرمایه گذاری کنید.

2- پروفایل اینستاگرام خود از نظر سادگی و جذابیت به روز کنید

پروفایل اینستاگرام به عنوان دروازه ورود به برند یا هویت شخصی شما عمل می‌کند. ایجاد یک پروفایل خاص برای ایجاد یک تاثیر اولیه قوی و ترغیب بازدیدکنندگان برای زدن دکمه «Following» بسیار مهم است. برای افزایش فالوور از ۱۰۰۰ تا ۱۰k در ادامه چند نکته برای بهینه سازی پروفایل شما وجود دارد که در نظر گرفتن آنها به شما در مسیر 10 هزارتایی شدن کمک زیادی می‌کند:

 • در متن بیوگرافی پیج خود دقیقا مشخص کنید شما چه کاری انجام می دهید و چه طور به به مخاطبان خود کمک می‌کنید؟ در واقع کاربر شما باید دلیلی برای فالو کردن شما داشته باشد و این وظیفه شماست که این دلیل را به او بدهید.
 • تصویر پروفایل شما باید ساده ، واضح و شفاف باشد . تلاش کنید عکس پروفایل خود را با کیفیت انتخاب کنید و با کمی چاشنی خلاقیت آن را به تصویری زیبا و جذاب تبدیل کنید. اگر تصویر پروفایل شما در کنار زیبایی به موضوع پیج شما نیز اشاره داشته باشد عالیست.
 • سعی کنید نام کاربری را انتخاب کنید که ساده و کوتاه باشد و کاربر سریع بتواند آن را به خاطر بسپارد. این مهم است چرا که پیج هایی با نام کاربری طولانی معمولا حفظ کردن نام آنها مشکل ساز است و یا با غلط املایی همراه است.
 • در قسمت نام پیج ( Name ) از کلمات مرتبط با حوزه کاری خود استفاده کنید. این نکته مهم است چراکه در هنگام سرچ کاربران در اینستاگرام در نتایج به آنها نمایش داده خواهید شد.

3- از هشتگ‌های مناسب استفاده کنید

سال 2024 است و هشتگ‌ها (#) هنوز هم کاربرد زیادی دارند! در واقع، هشتگ‌ها ابزار قدرتمندی برای گسترش دسترسی به محتوای پیج و جذب فالوورهای جدید هستند. فقط باید از هشتگ‌ها به صورت استراتژیک استفاده کنید. بسیاری از کاربران از طریق هشتگ‌ها به دنبال محتوای مورد نظر خود هستند.

پیشنهاد مطالعه : آموزش هشتگ گذاری در اینستاگرام

اگر به خوبی از هشتگ های ترند و مرتبط با حوزه کاری خود استفاده کنید در ابتدای مسیر به خوبی دیده می‌شوید و می‌توانید رشد خوبی را تجربه کنید. هشتگ ها به خصوص اگر در ریلزهای شما به خوبی استفاده شود به رشد شما کمک زیادی خواهد کرد.

4- محتوای باکیفیت تولید کنید تا به 10K دنبال کننده وفادار برسید

این جمله بیل گیتس را باید شنیده باشید : ” محتوا پادشاه است “

واقعیت چیزی به جز این نیست . شما هرچه ترفند مربوط به الگوریتم اینستاگرام وجود دارد را استفاده کنید و از تمام هشتگ های خوب حوزه خود نیز استفاده کنید ، تا زمانی که محتوای شما برای کاربر هدف شما ارزشمند نباشد هیچ بازدهی نخواهد داشت.

شاید برایتان سوال است که چه محتوایی ارزشمند است؟ باید مجدد به بحث شناخت کاربر برگردیم. محتوایی ارزشمند است که کاربر هدف و سلیقه او را به خوبی می‌شناسد ، نیازش را میداند و بر اساس سلیقه کاربر و با هدف رفع نیاز او تولید شده است.

اگر از تمام روش های افزایش فالوور از 1000 تا 10K فقط همین یک مورد را به خوبی درک کنید و به آن مسلط شوید برایتان کافیست!

محتوای خوب میتواند شما را به اکسپلور و صدها هزار بازدید در اینستاگرام برساند ؛ بیایید یک بار دیگر محتوای خوب را بررسی کنیم :

 • محتوای خوب از نظر کیفیت بصری باید مطلوب باشد پس از یک گوشی و یا دوربین باکیفیت استفاده کند.
 • محتوای منطقی جذابیتی ندارد . در اینستاگرام محتوایی جذاب تر است که بیشتر احساسات کاربر را درگیر کند.
 • محتوای خوب براساس نیاز و سلیقه کاربران تولید شده است.
 • محتوای خوب نمی‌تواند کاملا تقلیدی باشد .
 • محتوای خوب ترندها را به خوبی به خدمت می‌گیرد ؛ پس حتما ترندهای اینستاگرام را جدی بگیرید.

5- مسابقات و گیمیفیکیشن

گیمیفیکیشن یا بازی سازی در افزایش تعامل شما با کاربرانتان معجزه می‌کند اگر آن را به خوبی انجام دهید. برگزاری مسابقات هم نمونه های زیادی در اینستاگرام دارد که احتمالا آن را دیده‌اید ، بهتر است از هرکدام اینها نمونه ای را بررسی کنیم :

” پیج های برگزاری تورهای تفریحی را در نظر بگیرید که یک پست منتشر می‌کنند و می‌گویند بین کسانی که این پست را استوری کنند و 3 نفر از دوستانشان را زیر پست تگ کنند قرعه کشی می‌کند و به 3 نفر آنها یک تور کیش هدیه میدهند ، آنها یک مسابقه برگزار کرده اند و با این مسابقه میلیون ها بار پیج خود را به دیگران معرفی کرده اند تا کاربران جدید بیشتری جذب کنند ”

برگزاری مسابقات مختلف یکی از بهترین روش های افزایش فالوور از 1000 تا 10K می باشد. دقت کنید که در بسیاری از موارد شما نیازی به هزینه زیادی برای تعیین جایزه مسابقات ندارید و یک جایزه کوچک هم ( البته به مخاطب شما هم بستگی دارد ) می‌تواند برای کاربران شما جذاب باشد.

شما می‌توانید از محصولات و یا خدمات خود نیز برای جایزه دادن استفاده کنید ؛ اینگونه هم جایزه ای جذاب به مخاطبتان داده اید و هم محصول و یا خدمات خود را بیشتر معرفی کرده اید.

بگذارید یک نمونه جذاب گیمیفیکیشن که اخیرا در سال 1403 در اینستاگرام ترند شده است را باهم بررسی کنیم :

” یک پیج طلا فروشی ریلزی منتشر می‌کند و می‌گوید به کامنتی در زیر این پست که ریپلای نشود یک دستبند طلای 20 گرمی هدیه می‌دهد! ”

می‌توانید تصور کنید همین ترفند ساده چند ده هزار کامنت برای این پیج به همراه داشته است ؟ اگر افزایش فالوور از 1000 تا 10K قرار است 3 ماه زمان ببرد یک گیمیفیکیشن و بازی سازی جذاب برای کاربران این کار را در یک روز برای شما انجام می‌دهد!!

 افزایش فالوور از ۱۰۰۰ تا ۱۰k

نکات طلایی افزایش فالوور در اینستاگرام از 1000 تا 10K

تا به اینجا 5 مورد را بررسی کردیم که به شما در مسیر 10 هزارتایی شدن پیجتان کمک می‌کنند. اما در ادامه نکاتی را می‌گوییم که شاید کمتر کسی آنها را به شما گفته باشد.

1- ریلز ؛ معجزه میلیونی

به لطف قابلیت ریلز اینستاگرام بازدیدهای میلیونی برای بسیاری از پیج ها عادی شده است ! ریلزها اگر به درستی ساخته شوند در رشد پیج شما مانند یک آسانسور عمل می کنند و از سطح 1000 تایی یکباره به سطح 10K می‌برند.

ریلز شما باید خلاقانه باشد و از چالش های ترند یا موزیک های ترند استفاده کرده باشد تا بتواند بازدیدی عالی برای شما داشته باشد.

برای به دست آوردن بازدیدهای میلیونی ریلز می‌توانید مقاله آموزش ریلز اینستاگرام را مطالعه کنید.

شک نکنید که در مسیر افزایش فالوور از ۱۰۰۰ تا ۱۰k ترکیب محتوای خوب در قالب یک ریلز می‌تواند برای شما برگ برنده باشد و شما را از هرچیز دیگری بی نیاز کند.

2- دعوت به اقدام کنید

عمده کاربران نمیدانند باید چه کاری انجام دهند ! کامل شفاف در انتهای پست های خود کاربران را دعوت به دنبال کردن پیج خود کنید. حداقل تاثیر این کار افزایش تعداد پروفایل ویزیت شما خواهد بود.

دعوت به اقدام را به شیوه های رایج انجام ندهید ، بلکه کمی احساسات کاربر را درگیر کنید ؛ مثلا بگویید با دنبال نکردن شما چه چیزی را از دست می‌دهد ؟ دنبال کردن شما چه سودی برای او دارد ؟

از این به بعد دعوت به اقدام را در تمام پست های خود داشته باشید و ببینید چه طور پروفایل ویزیت و تعداد کاربران شما رشد خواهد کرد.

3- نیازی به تبلیغات پرهزینه نیست

تبلیغات در مسیر افزایش فالوور از 1000 تا 10k سرعت شما را افزایش می‌دهد و این کاملا طبیعی است. اما شما نیاز به تبلیغات پرهزینه ندارید . بلکه با کمی خلاقیت با یک بودجه کم نیز می‌توانید به اندازه کافی دیده شوید و به این میزان فالوور برسید.

البته این بستگی به مخاطب هدف شما نیز دارد اما هدف ما این است که به شما بگوییم قبل از هزینه کردن کمی فکر کنید. تبلیغات در پیج های گسترده که مخاطبان میلیونی دارند اما تعرفه آنها مناسب است را امتحان کنید. اگر پیج گسترده حاضر باشد یک ریلز را تحت عنوان پست مشترک با شما منتشر کند شما بازدهی بسیار خوبی در این تبلیغ خواهید داشت.

4- به زیبایی ظاهر پیج اهمیت دهید

قطعا باید شنیده باشید که می‌گویند ظاهر یک پیج مانند ویترین یک مغازه است ؛ همانطور که ویترین نامرتب نمیتواند افراد زیادی را به سمت خود جذب کند ظاهر نامرتب یک پیج نیز به رشد فالوورهای آن پیج کمکی نمی‌کند.

اگر شما ریلزها و پست های جذابی میسازید احتمالا تعداد پروفایل ویزیت خوبی دارید ، اگر میخواهید از این تعداد پروفایل ویزیت تعداد بیشتری را تبدیل به دنبال کنندگان پیج خود کنید سعی کنید ظاهر پیج شما مرتب و زیبا باشد. به دنبال قالب های آنچنانی نباشید اما سعی کنید پیج شما ظاهری بهم ریخته و درهم نداشته باشد.

5- هایلایت ، بازیگر نقش مکمل

ما در قسمت جذابیت پروفایل اینستاگرام نکاتی را مطرح کردیم اما هایلایت ها در بسیاری از موارد از دید ادمین ها و یا صاحبان پیج مخفی می‌مانند. هایلایت ها اگر به درستی انتخاب شده باشند به شما کمک می‌کنند بازدیدکنندگان بیشتری را تبدیل به دنبال کننده کنید.

به نکات زیر در ساخت هایلایت های خود توجه کنید :

 1. هایلایت های شما حتما کاورهایی زیبا داشته باشند
 2. درباره خود و خدمات یک هایلایت جدا داشته باشید
 3. به طور واضح در هایلایت ها بگویید چگونه به کاربر کمک میکنید
 4. نظرات مشتریان خود را به اشتراک بگذارید
 5. اگر فروشگاه هستید یک هایلایت برای ارسال مرسوله داشته باشید
 6. یک هایلایت برای پکیج های خدماتی و یا انواع محصول خود اختصاص دهید

جمع بندی : روش های افزایش فالوور از ۱۰۰۰ تا ۱۰k

رسیدن به هر هدفی با کمی تلاش و استراتژی همراه باشد، به نتیجه می‌رسد. اگر نکات گفته شده در این مقاله را جدی بگیرید خواهید دید که مسیر رسیدن به 10 هزار فالوور را چگونه سریع طی میکنید. تمام روش های افزایش فالوور از ۱۰۰۰ تا ۱۰k مهم هستند و تمام آنها را باید در استراتژی خود لحاظ کنید. ثابت قدم باشید و سعی کنید خلاقیت خود را به کار بگیرید تا محتوایی در خور نیازهای کاربران هدفتان ایجاد کنید.

اگر برای رسیدن به 10 هزار فالوور چالش و یا سوالی داشتید حتما آن را با ما به اشتراک بگذارید.

 

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *