راهنمای کامل استفاده از پست مشترک در اینستاگرام

پست مشترک در اینستاگرام

پست مشترک در اینستاگرام ( collabs post ) افراد و برندها را گرد هم می‌آورد و به هر پیج کمک می‌کند تا در معرض دید کاربران بیشتری قرار گیرند. پست مشترک یکی از منحصر به فردترین قابلیت‌های اینستاگرام است که توانایی برقراری ارتباط بین پیج‌ها را رشد بیشتر فراهم می‌کند. اینستاگرام با ویژگی پست مشترک از یک طرف به دنبال افزایش تجربه کاربری و از طرف دیگر کمک به دیده شدن پیج‌ها و افزایش تعامل است. پس بیایید در مورد این ویژگی کاربردی اینستاگرام صحبت کنیم تا ببینیم چطور می‌توانیم از آن نهایت استفاده را آن ببریم.

پست مشترک در اینستاگرام چیست؟

قابلیت پست مشترک اینستاگرام (Instagram Collabs) به پیج‌های مختلف امکان می‌دهد تا یک پست را به صورت مشترک به اشتراک بگذارند. یک پیج می‌تواند تا پنج پیج دیگر را برای همکاری در پست فید خود دعوت کند.

هنگامی که پیج‌ها دعوت شما را برای پست مشترک پذیرفتند، پست برای همه پیج‌ها تحت نام کاربری آنها منتشر می‌شود. این پست همچنین در فید فالوورهای هر پیج ظاهر می‌شود، به این معنا که پست مورد نظر در همه پیج ها مشترک نمایش داده خواهد شد.

پیج‌های پابلیک (Public Pages) می‌توانند دعوت را به یکدیگر ارسال و قبول کنند. پیج‌های پرایوت (Private Pages) فقط در صورتی می‌توانند درخواست پست مشترک را به پیج‌های عمومی یا خصوصی ارسال کنند که آن پیج‌ها را فالو داشته باشند. پیج پرایوت همچنین باید تایید کند که چه کسانی می‌توانند پست‌های مشترک را مشاهده کنند.

شما اگر چند پیج مختلف دارید، این امکان را خواهید داشت تا یک پست مشترک برای همه پیج‌های خود بگذارید. در این صورت کاربران تمام آن پیج ها این پست را خواهند دید و پست شما به اندازه کافی دیده خواهد شد. شما می‌توانید هرمحتوایی را که می‌خواهید از جمله عکس یا ریلز به عنوان پست مشترک در اینستاگرام منتشر کنید.

مزایای پست مشترک در اینستاگرام

مزایای پست مشترک در اینستاگرام

فعال سازی پست مشترک در اینستاگرام طیف گسترده‌ای از مزیت‌ها را برای همه افراد درگیر ارائه می‌دهد. در ادامه به فواید استفاده از این قابلیت اشاره می‌کنیم:

 • افزایش نرخ تعامل: اگر شما با یک پیجی که کاربرانش با آن پیج تعامل خوبی دارند یک پست مشترک بگذارید که محتوای خوبی دارد ؛ این نرخ تعامل بالا شامل حال شما نیز خواهد شد و به شما کمک زیادی می‌کند.
 • افزایش تعداد فالوور: دسترسی به مخاطب بیشتر برابر با افزایش تعداد فالوورهاست. هرچه بیشتر در معرض دید قرار بگیرید، شانس بیشتری برای به دست آوردن فالوور بیشتر و گسترش پایگاه کاربران خود خواهید داشت.
 • افزایش اعتبار اجتماعی: اگر با یک پیج پرطرفدار و معتبر همکاری کنید، اعتبار اجتماعی به دست می‌آورید. این موضوع به کاربران نشان می‌دهد که پیج شما تا چه اندازه معتبر است که پیج‌های پربازدید با شما پست مشترک رفته‌اند.
 • کمک به افزایش فروش: زمانی که در معرض دید کاربران زیادی قرار دارید، فروش بیشتری را تجربه می‌کنید. برای مثال با داشتن یک پیج شخصی پربازدید و یک پیج بیزینسی تازه تاسیس می‌توانید خیلی زود به فروش برسید.

نحوه گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام

گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام به این صورت است که ابتدا نماد «+» در پایین صفحه را انتخاب کنید. پروسه معمول پست گذاشتن در اینستاگرام را طی کنید تا به مرحله آخر برسید. حالا «Tag people» را لمس کنید. سپس گزینه «Invite collaborator» را انتخاب کنید تا با اضافه کردن پیج‌های دیگر یک پست مشترک بگذارید

آموزش مرحله به مرحله گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام :

 1. پستی که می‌خواهید مشترک بگذارید را انتخاب کنید. ( عکس یا ریلز )
 2. گزینه + را انتخاب کنید و تا مرحله اخر پست گذاشتن پیش بروید .
 3. وارد صفحه‌ای می‌شوید که باید جزئیات مربوط به پست را وارد کنید. گزینه «Tag people» را لمس کنید.
 4. وارد صفحه ای می شوید که باید برای پیج‌های دیگر درخواست بفرستید. پس گزینه «Invite collaborator» را لمس کنید.
 5. زمانی که گزینه «Invite collaborator» را انتخاب کردید، کاربری را که می‌خواهید با او پست مشترک بگذارید را جستجو کرده و نام کاربری او را انتخاب کنید.
 6. شما می‌توانید چند پیج را به عنوان همکار برای یک پست اضافه کنید؛ پس از انتخاب پیج‌هایی که می‌خواهید با آنها همکاری کنید، گزینه «Done» را بزنید.
 7. اگر می‌خواهید جزئیات دیگری مانند کپشن به پست اضافه کنید و درنهایت گزینه «Share» را بزنید.

به همین سادگی می‌توانید یک پست مشترک در اینستاگرام بگذارید. توجه داشته باشید که زمانی که شما پیج هایی را به عنوان همکار برای گذاشتن پست مشترک دعوت می‌کنید آنها ابتدا باید درخواست شما را بپذیرند تا پست شما با آنها مشترک شود.

نحوه گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام

نحوه قبول کردن دعوت برای پست مشترک در اینستاگرام

برای پذیرفتن درخواستی برای یک پست مشترک کافی مراحل ساده زیر را طی کنید :

 • نوتیفیکیشن دعوت را از صفحه اکتیویتی خود انتخاب کنید.
 • پیامی برای شما باز می‌شود که حاوی این متن است: «@user invited you to be a collaborator on their post»
 • دکمه آبی رنگ «Review» در کنار یادداشت را انتخاب کنید. با این کار یک پنجره پاپ آپ برای پذیرش یا رد دعوت باز می‌شود.
 • گزینه «Accept» را انتخاب کنید. شما درخواست پست مشترک را پذیرفته‌اید و نام پیج شما در پست مربوطه نمایش داده می‌شود.

آموزش مشترک کردن پست های منتشر شده

گاهی اوقات شما یک پست را منتشر کرده‌اید و سپس می‌خواهید آنها را به یک پست مشترک تبدیل کنید. اینستاگرام امکان این کار را فراهم کرده است، فقط کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

 • سه نقطه در بالا سمت راست پست مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • صفحه جدید باز می‌شود. حالا باید گزینه «Edit» را لمس کنید.
 • اکنون امکان تغییرات در پست فراهم شده است.
 • روی عکس در پایین سمت چپ گزینه «Tag people» را لمس کنید.
 • حالا باید عکس را لمس کنید تا بتوانید پیج‌های دیگر را اضافه کنید.
 • با انتخاب پیج‌های مورد نظر خود، ارسال دعوت و پذیرفتن درخواست گزینه «Done» را بزنید.

شما اکنون به همین سادگی یکی از پست های منتشر شده خود را به یک پست مشترک تبدیل کرده اید.

قوانین گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام

چند قانون وجود دارد که باید قبل از گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام به آنها توجه کنید. این قوانین عبارتند از :

 • پیجی که پست را آپلود کرده و پیج‌های دیگر را انتخاب می‌کند، صاحب محتوا است. پس می‌تواند‌ پیج‌های مشترک را حذف کند.
 • پیجی که پست را آپلود کرده است امکان حذف آن را دارد. اگر پیج اصلی محتوا را حذف کند، محتوا از همه پیج‌های همکار نیز حذف می‌شود.
 • اگر پیجی که پست را آپلود کرده است، پیج خود را به پرایوت تغییر دهد، فقط فالوورهای همه پیج‌ها می‌توانند محتوا را ببینند.
 • اگر پیجی که پست را آپلود کرده است، حساب خود را از اینستاگرام حذف کند، پست از پیج‌های همکار نیز حذف خواهد شد.
 • پیج‌های همکار می‌توانند در هر زمان پست مشترک را پاک کنند، اما این کار باعث حذف پست از پیج اصلی نمی‌شود.

قوانین پست مشترک در اینستاگرام

چرا نمی‌توانید پست مشترک بگذارید ؟

همیشه همه چیز در هنگام گذاشتن پست مشترک آسان نیست ؛ گاها مشکلاتی پیش می‌آید که ممکن است برای شما آزار دهنده باشد.

برخی از پیج‌ها ممکن است در پذیرش دعوت از پیج اصلی با مشکلاتی مواجه شوند. دلایل به وجود آمدن این موضوع کاملاً مشخص نیست، اما به طور کلی به ناسازگاری‌ها یا اشکالات نرم افزاری با نصب اینستاگرام مربوط می‌شوند. در ادامه به دلایل اصلی این مشکل اشاره می‌کنیم:

 • دعوتنامه‌ها بدون پاسخ در صفحه اکتیویتی می‌مانند.
 • اینستاگرام خود را به آخرین نسخه آپدیت نکردید.
 • پیج‌های همکار پرایوت هستند (در صورتی که شما را فالو ندارند).
 • اینستاگرام ممکن است حافظه کافی برای پذیرش دعوتنامه نداشته باشد.
 • یک مشکل نرم افزاری در دستگاه شما وجود دارد.

در اکثر مواقع ( هنگام مشکلات نرم افزاری ) با یکبار آپدیت و یا حذف و سپس نصب اپلیکیشن اینستاگرام مشکل شما برطرف خواهد شد.

راه‌های استفاده از پست مشترک در اینستاگرام برای رشد پیج

همانطور که بیان کردیم، پست مشترک یک قابلیت فوق العاده برای افزایش فالوور و فروش بیشتر است؛ اما برای اینکه از این قابلیت جهت رشد پیج خود استفاده کنید، راهکارهای زیر را می‌توانید انجام دهید:

1- در مسابقات و قرعه کشی همکاری کنید

برگزار کردن مسابقه یا قرعه کشی با ارائه یک جایزه رایگان می‌تواند راهی عالی برای چند پیج برای گذاشتن پست مشترک باشد. همکاری در این نوع محتوا باعث می‌شود تا کاربران مسابقه را به دیگران هم توصیه کنند و این موضوع منجر به افزایش دسترسی به کاربران بیشتر می‌شود. همچنین پست مسابقه فرصتی عالی برای همکاری با یک برند برای تبلیغ یک محصول است.

2- بین پیج شخصی و بیزینسی ارتباط برقرار کنید

اگر یک پیج شخصی پربازدید دارید و به تازگی یک پیچ بیزینسی راه اندازی کرده‌اید با پست مشترک این دو پیج را به هم مرتبط کنید. مزیت این کار می‌تواند فالوورهای وفادار شما را به خرید محصول تشویق کند. شما بدون شک نفوذ بالایی در آنها دارید، بنابراین از طریق پست مشترک امکان ارائه محصولات و کسب درآمد را مهیا می‌کنید؛ اما سعی کنید اصالت و رویکرد ارتباطی خود را در هر دو پیج تغییر ندهید.

3- از پست مشترک برای رویداد استفاده کنید

آیا رویدادی در دست اجرا دارید که چندین کسب و کار یا پیج را دخیل می‌کند؟ اگر اینطور است پس برای پست مشترک برنامه ریزی کنید. فرقی نمی‌کند رویداد شما یک تورنمنت ورزشی باشد یا معرفی محصول یا راه اندازی برند جدید، پست مشترک در اینستاگرام باعث ایجاد هیجان در بین کاربران می‌شود. شما با این کار به صورت رایگان بازاریابی می‌کنید و افراد زیادی را از رویداد خود باخبر خواهید کرد.

4- یک چالش جدید را شروع کنید

ایجاد یک چالش جدید یک راه لذت بخش برای ایجاد هیجان است. شما مطمئناً با چالش‌های مختلف مانند چالش آب سرد و غیره آشنایی دارید. این کار باعث وایرال شدن پست شما می‌شود، زیرا کار جدیدی محسوب می‌شود و اینکه اکثر افراد به انجام چالش علاقه خاصی دارند. از قابلیت پست مشترک استفاده کنید تا مخاطبان بیشتری از چالش شما با خبر شوند تا از این طریق بتوانید تعامل را افزایش دهید.

استفاده از پست مشترک در اینستاگرام

5- با اینفلوئنسرها و پیج های پرطرفدار همکاری کنید

گذاشتن یک پست مشترک با یک اینفلوئنسر یا پیج پرطرفردار می‌تواند‌ به افزایش فالوور و امکان دسترسی به مخاطبان بیشتر کمک کند. فقط یادتان باشد شخص یا پیجی را انتخاب کنید که در زمینه یا صنعت مشابه شما فعالیت می‌کند. به خصوص برای زمانی که می‌خواهید تبلیغ کنید این ترفند به شکلی عالی عمل می‌کند.

6- ریلز مشترک شما شاید به اکسپلور وارد شود

ریلز مشترک در اینستاگرام ممکن است شما را به صفحه اکسپلور برساند. اگر محتوا به قدری محبوب شود که تعامل را افزایش دهد و وارد اکسپلور شوید، ریلز مشترک باعث می‌شود پیج شما به سرعت رشد کند. وایرال شدن یک ریلز مشترک به شما کمک می‌کند تا در معرض کاربران بی‌شماری قرار گیرید و این موضوع به معنای موفقیت در بازه زمانی کمتر است.

شما به راحتی می‌توانید با کمک این قابلیت پست مشترک در اینستاگرام به کسب درآمد و افزایش درآمد خود کمک کنید.اگر هنوز شروع نکرده اید و یا به دنبال افزایش مهارت های ادمینی خود هستید در دوره ادمین ثروت ساز به عنوان کاملترین دوره ادمینی اینستاگرام تبدیل به یک ادمین حرفه ای خواهید شد.

جمع بندی پایانی

راز رشد پیج در اینستاگرام برقراری ارتباط با کاربران هدف است. پست مشترک دقیقاً مطابق با این هدف ارائه شده تا پیج‌ها بتوانند از طریق همکاری با یکدیگر به مخاطبان بیشتری دسترسی پیدا کنند. این ویژگی به شما امکان می‌دهد تا با سایر پیج‌ها هم‌پیمان شوید تا پست‌هایی را ایجاد کنید که در فیدهای همه همکاران ظاهر شوند. با این کار می‌توانید فالوورهای بیشتری به دست آورید و نرخ تعامل را افزایش دهید. فقط لازم است استراتژی موثری را برای پست مشترک ایجاد کنید تا از آن نهایت استفاده را ببرید.

سوالات متداول پست مشترک در اینستاگرام

چند فالوور برای پست مشترک در اینستاگرام نیاز است؟

قابلیت پست مشترک اینستاگرام برای همه کاربران صرف نظر از تعداد فالوورهایشان در دسترس است.

چند پیچ را می‌توان به پست مشترک اضافه کرد؟

شما می‌توانید با حداکثر 20 پیج مختلف برای یک پست مشترک همکاری کنید.

آیا امکان پست مشترک بعد از آپلود محتوا وجود دارد؟

بله این امکان را دارید بعد از اینکه پست خود را منتشر کردید با ادیت کردن آن پست پیج‌های دیگری را به عنوان همکار اضافه کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *