آموزش افزایش فالوور اینستاگرام

افزایش فالوور اینستاگرام

در بازار پررونق شبکه های اجتماعی دنبال کننده بیشتری به معنای قدرت بیشتر بیزینس شماست. هرچه شما جذب فالوور داشته باشید می‌توانید از آن فالوور ها کسب درآمد کنید و بیزینس خود را گسترش دهید. اما واقعا افزایش فالوور اینستاگرام چگونه است ؟ آیا ترفندهایی برای افزایش فالوور وجود دارد ؟

ما اینجا هستیم که ترفندهای افزایش فالوور اینستاگرام را به شما بگوییم ؛ با استفاده از نکات و قوانینی که در ادامه این مقاله گفته می‌شود شما در بازار پر رقابت امروز می‌توانید به خوبی رشد کنید و درآمد خود را افزایش دهید.

12 ترفند مهم برای افزایش فالوور اینستاگرام

افزایش فالوور اینستاگرام آنقدر که فکر میکنید سخت نیست کافی است این 12 ترفند را برای افزایش فالوور اینستاگرام رعایت کنید :

 1. دادن دلیلی به کاربران برای فالو کردن
 2. پست کردن ریلزهای جذاب
 3. پست مشترک با پیج های اثرگذار
 4. کامنت گذاشتن در پیج های بزرگ ( کامنت مارکتینگ )
 5. استفاده از عناوین جذاب برای پست ها
 6. داشتن دعوت به اقدام در پست ها
 7. برگزاری مسابقات و اهدای جوایز
 8. بهینه سازی پروفایل اینستاگرام
 9. تولید محتوای کاربرپسند
 10. اشتراک گذاری استوری
 11. ساخت تقویم محتوایی
 12. نوشتن کپشن های جذاب

در ادامه این 12 نکته برای افزایش فالوور را به شما توضیح خواهیم داد.

قدم صفرم افزایش فالوور : انتخاب هدف و کاربر

تا هدف خود را ندانید رشدی اتفاق نخواهد افتاد . شما باید مشخص کنید که قصد شما از پیج زدن چیست. آیا سعی دارید از پیج بیزینسی خود به وبلاگ یا وبسایت بازدید بیاورید؟ آیا می‌خواهید به یک بلاگر یا اینفلوئنسر تبدیل شوید؟ تعیین هدف مشخص می‌کند که باید چه استراتژی را برای تولید محتوا و تعامل با کاربران پیاده سازی کنید.

پس از انتخاب هدف مهم ترین نکته انتخاب و شناخت مخاطبین هدف است. یکی از عوامل مهمی که باید در هنگام ایجاد استراتژی خود در نظر بگیرید، مخاطبان هدف است.

مخاطب یک پیج بیزینسی که در حوزه گردشگری فعال است، متفاوت از پیج یک بیوتی بلاگر خواهد بود. درحقیقت، با بررسی پرسونای مخاطب می‌توانید محتوایی تولید کنید که مطابق با نیازهای کاربران هدف باشد. تولید محتوا مطابق نیاز و سلیقه کاربر هدف شما به افزایش فالوور پیج شما کمک زیادی خواهد کرد.

بعد از اینکه ماهیت پیج و مخاطبان هدف خود را ارزیابی کردید، به سراغ راه‌های افزایش فالوور بروید که در ادامه یک به یک شرح می‌دهیم:

پیشنهاد مطالعه : روش های افزایش فالوور از 1000 تا 10k

1- چرا باید شما را دنبال کنیم؟

خود را به جای کاربران بگذارید ، اگر آنها از شما بپرسند که چرا باید شما را دنبال کنیم شما چه می‌گویید؟ کاربر شما واقعا از دنبال کردن پیج شما چه سودی خواهد برد ؟ اولین نکته در افزایش فالوور اینستاگرام دادن دلیلی قانع کننده به کاربران برای دنبال کردن پیج است.

ایجاد احساسات در کاربران بسیار مهم است. اگر کاربری احساس نیاز، هیجان یا ترس کند، شما را فالو خواهد کرد. اگر محتوای آموزشی شما بسیاری کاربردی است و تنها پیج شما آن را ارائه می‌دهد، پس مخاطب برای دنبال کردن شما یک دلیل قاعده کننده دارد. از طرفی، ممکن است به مخاطب بگویید که چطور باید پول نقدش را سرمایه گذاری کند و اگر این کار را انجام ندهد ضرر می‌کند. پس مخاطب پیج شما را فالو می‌کند تا پولش را جای خوبی سرمایه گذاری کند.

برخی از پیج ها این دلیل را به صورت شفاف در بایو اینستاگرام خود می‌نویسند و برخی دیگر در محتوایشان این دلیل را به کاربر می‌دهند ؛ این کاملا برعهده شماست . هدف نهایی در واقع یک چیز است : کاربر بداند چرا باید شما را دنبال کند .

پیج هایی در حوزه سرمایه گذاری هستند که اینگونه می‌نویسند :

” اگر میخوای سرمایه ات رو از دست بدی توی این پیج نمون ”

” راه هایی رو بهت میگیم که تو 3 سال سرمایه ات چند برابر بشه “

کاملا الان می‌توانید حس کنید که این پیج ها چه میکنند. یکی با ایجاد ترس و دیگری با ایجاد انگیزه به دنبال دادن دلیل به کاربران هستند تا آنها را فالو کنند . برخی دیگر این کار را فقط با محتوای خود انجام می‌دهند یعنی محتوای آنها در حوزه ای که هستند آنقدر خوب است که کاربرشان حس میکند اگر این پیج را نداشته باشد اطلاعات مهمی را از دست خواهد داد .

دادن دلیلی قانع کننده به کاربران یک نکته کلیدی در مسیر افزایش فالوور اینستاگرام است.

2 – ریلزها معجزه میکنند

مطالعات نشان داده‌اند که ویدئوها اغلب نسبت به پست‌هایی که تنها به صورت عکس هستند، نرخ تعامل و بازدید بیشتری دارند. تولید محتوای ویدیویی را با ریلز امتحان کنید که می‌تواند‌ سروصدای زیادی ایجاد کند و در یک کلام برایتان معجزه کند.

اگر ریلزی که میسازید مطابق با ترندهای روز باشد، احتمالش زیاد است که وارد اکسپلور شوید. ورود به اکسپلور زمینه لازم را برای افزایش فالوور اینستاگرام مهیا می‌کند، زیرا هم در دسترس مخاطبان بیشتری قرار می‌گیرید و هم احتمال وایرال شدن محتوای شما وجود دارد.

یکی از ترندهای اینستاگرام به موزیک مربوط می‌شود. برخی از موزیک‌ها به قدری محسوب می‌شوند که اکثر پیج‌ها با موضوعات مختلف مانند غذا و لایف استایل هم از آن برای دیده شدن استفاده می‌کنند. موزیک‌های ترند شده راهی برای ورود به اکسپلور خواهند بود. همچنین استفاده از ترندهایی مانند قبل و بعد (آرایش کردن یا عمل زیبایی) همچنان محبوب هستند.

به یاد داشته باشید که شما نباید هویت بیزینس خود را فدای ترندها کنید و با هرترندی شروع به تولید محتوا کنید اما کافی است کمی خلاقیت به خرج دهید و معجزه ریلز را خواهید دید. بازدیدهای میلیونی و افزایش چندهزار فالوور تنها با یک ریلز آنچنان دور از دسترس شما نخواهد بود.

پیشنهاد مطالعه : آموزش ریلز اینستاگرام

افزایش فالوور اینستاگرام

3 – با پیج‌های پرطرفدار پست مشترک بگذارید

شما می‌توانید یک یا چند پیج دیگر را در یک پست مشترک اضافه کنید. قابلیت پست مشترک (Collab Post) برای عکس و ریلز در دسترس است. این قابلیت در زمینه اینفلوئنسر مارکتینگ بسیار کاربردی است و منجر به افزایش فالوور می‌شود.

از آنجایی که محتوای پست مشترک برای هر دو پیج منتشر می‌شود، تعداد کل بازدیدها و نرخ تعامل بیشتر می‌شود. بلاگرها یا اینفلوئنسرهای پرطرفدار می‌توانند از نفوذ خود برای دیده شدن شما استفاده کنند. با اینکه پست مشترک هزینه برای شما دارد، اما اگر بلاگر یا اینفلوئنسر مناسب را پیدا کنید، فالوورهای بیشتری جذب می‌کنید.

البته تنها بلاگرها و اینفلوئنسرهای حوزه شما نیستند که می‌توانند به شما کمک کنند بلکه پیج های عمومی میلیونی هستند که هزینه مناسب تری از بلاگرها و اینفلوئنسرها دارند و پست مشترک با آنها کمک زیاد به شما خواهد کرد.

پست مشترک راهی برای جذب فالوورهای واقعی و وفادار است، به شرطی که پیج مقابل از نظر موضوعی با شما مشابه باشد. اگر محصولات آرایشی می فروشید، با یک بیوتی بلاگر یا پیج هایی مرتبط با این حوزه همکاری کنید.

4 – در پیج‌های دیگر کامنت خوب بگذارید

کامنت گذاشتن در پیج‌های دیگر نه تنها به کاربران ایده می‌دهد که شما چه کسی هستید، بلکه به شما امکان می‌دهد تا حضوری قوی در اینستاگرام داشته باشید. کامنت خوب گذاشتن در پیج های پرطرفدار می‌توانند یکی از کاربردی ترین ترفندهای افزایش فالوور اینستاگرام باشد. چراکه یک کامنت خوب می تواند هزاران نفر را با شما آشنا کند و آنها را وادار به تعامل با شما کند.

با کامنت دادن به پیج‌های پرطرفدار چه هدفی دارید؟ آیا شما به دنبال آگاهی از برند هستید یا می‌خواهید مخاطبان بیشتری را وارد پیج خود کنید؟ هدفتان هر چه باشد ؛ کاربران شما را در کامنت‌های پیج‌های دیگر می‌بینند و این به تنهایی باعث افزایش فالوور شما خواهد شد.

یکی از مزایای کامنت گذاشتن در پیج‌های دیگر این است که امروزه بسیاری از ما بعد از دیدن محتوا به کامنت‌ها مراجعه می‌کنیم تا ببینیم دیگران چه نظری داشته‌اند؛ بنابراین چند ثانیه یا چند دقیقه را شروع به خواندن کامنت می‌کنیم. پس شما فرصت خوبی دارید تا دیده شوید . هرچه کامنت شما جذاب تر باشد و واکنش بیشتری داشته باشد در صدر کامنت ها نمایش داده می‌شود و شانس دیده شدن شما بیشتر خواهد بود.

تعدادی از کاربران هستند که فقط برای کامنت خواندن وارد یک پیج می‌شوند. پس این فرصت را از دست ندهید و در پیج‌های پربازدید کامنت جالب بگذارید تا دیگران را به دیدن پیج خود تشویق کنید و موجب افزایش فالوور اینستاگرام خود شوید.

5 -از عناوین جذاب استفاده کنید

هر پست باید شامل یک عنوان باشد که مخاطب را قبل از باز کردن پست تشویق به دیدن کند. در صورت امکان باید از عنوان جذاب استفاده کنید تا کاربران پست را ببینند. برای مثال، اگر در حوزه پوشاک فعال هستید، یک عنوان جالب مانند «جدیدترین مدل 2024 شلوار مام استیل» را به عنوان کاور پست خود در نظر بگیرید. اگر در حوزه فناوری محتوا تولید می‌کنید، عنوان می‌تواند‌ «ریجستری آیفون 15 چجوریه؟» باشد.

هرچه عنوان جذاب تری را برای پست های خود انتخاب کنید پست شما بیشتر دیده خواهد شد و در نتیجه این پست به افزایش فالوور شما کمک زیادی خواهد کرد. در مورد پست هایی که به خصوص اسلایدی هستند این عنوان نویسی جذاب را بسیار جدی بگیرید.

6 – دعوت به اقدام کنید

دعوت به اقدام یا کال تو اکشن ( CTA ) به این معناست که شما از کاربر بخواهید یک کار خاص را انجام دهد و او را دعوت به انجام کار کنید. برای مثال در کپشن از مخاطبان بخواهید که نظرشان را در مورد محتوا در کامنت شرح دهند یا دوستان خود را در کامنت تگ کنند و با شرکت در مسابقه جایزه بگیرند.

می‌توانید از آنها بخواهید که برای خرید محصول به آدرس سایت درج شده در پروفایل اینستاگرام مراجعه کنند. درحقیقت، فراخوان‌ها راهی برای افزایش فالوور، افزایش لایک، افزایش کامنت هستند. باور کنید بسیاری از مخاطبان تا زمانی که به آنها نگویید کاری را انجام نمی‌‎دهند. پس اگر افزایش فالوور اینستاگرام برایتان هدفی مهم است دعوت به اقدام را در پست و استوری های خود فراموش نکنید.

ترفندهای افزایش فالوور اینستاگرام

7 – مسابقه با جایزه برگزار کنید

برگزاری مسابقات یکی از بهترین راه‌ها برای جذب سریع فالوورهای جدید است. میزبانی مسابقات با ارائه یک جایزه راهی برای تعامل بیشتر است، زیرا مخاطبان دوست دارند شانس خود را برای برنده شدن امتحان کنند.

شما می‌توانید قوانین مسابقه را جوری تنظیم کنید که شامل فالو کردن پیج، اشتراک گذاری یکی از پست‌ها در استوری یا تگ کردن دوستان در کامنت‌ها و سایر موارد باشد. همه این کارها دعوت برای اقدام هایی هستند که به افزایش فالوور کمک می‌کنند.

یادتان باشد که روی قول خود بایستید، زیرا اگر جایزه‌ای در کار نباشد، فالوورها ریزش می‌کنند. پس اعتماد سازی اهمیت زیادی دارد و کاربر پیجی را فالو می‌کند که اعتمادش را جلب کند. برنده مسابقه را با برگزاری لایو مشخص کنید. این کار باعث می‌شود تا اعتماد سازی ایجاد شود. مهم است که برای کاربران اینستاگرام ارزش قائل باشید تا آنها هم به پیجتان وفادار بمانند و شما دنبال کنند.

8 – پروفایل خود را بهینه کنید

حتی اگر چندین سال است که پیج دارید، شاید تا به حال متوجه نشده باشید که پروفایل شما نیاز به تغییر دارد. اول از همه، مطمئن شوید که پیج شما پابلیک است. اگر اکانت شما پرایوت باشد، فقط فالوورهای فعلیتان می‌توانند پست‌های شما را ببینند که این موضوع جذب فالوور جدید را دشوار می‌کند. همچنین باید اینستاگرام خود را به یک اکانت بیزینسی تبدیل کنید. این کار رایگان است و شما حتی به Instagram Insights (بخش آنالیز اینستاگرام) نیز دسترسی خواهید داشت.

دوم مطمئن شوید که پروفایل شما از هر نظر کامل است. یک پروفایل کامل باید یک عکس مناسب، یک بایو خلاقانه و هایلایت‌های مفید و کاربردی داشته باشد. عکس پیج خود را طوری انتخاب کنید که به بهترین وجه نشان دهنده ویژگی‌های شما یا برندتان باشد. بسیاری از کسب و کارها ترجیح می‌دهند از لوگوی خود استفاده کنند. اگر یک پیچ شخصی دارید، یک عکس با کیفیت بالا و حرفه‌ای از چهره خود انتخاب کنید.

بازهم مورد اول که باید به کاربر دلیلی برای فالو کردن بدهید را در اینجا یادآوری میکنیم. برای مثال اگر پیجی برای آموزش وردپرس دارید می توانید چنین در پروفایل بنویسید : ” توی 3 ماه اینجا به وردپرس مسلط میشی و میتونی کسب درآمد کنی ”  این جمله هم حوزه کاری شما را به کاربر میرساند و هم دلیلی به او برای دنبال کردن پیج شما می‌دهد.

9 – محتوای جذاب و با کیفیت تولید کنید

این موضوع کاملاً بدیهی است، اما باز هم می‌گوییم اگر می‌خواهید فالوورهای بیشتری داشته باشید، باید پست‌های جالب و جذابی را به اشتراک بگذارید. هیچکس نمی‌خواهد پیجی را دنبال کند که محتوای بی‌کیفیت و بی‌ارزش دارد. بگذارید شفاف بگوییم که اگر محتوای شما کیفیت لازم را نداشته باشد تمام مطالب آموزش افزایش فالوور اینستاگرام برای شما کاملا بیهوده خواهد بود.

در تولید محتوا توجه به پرسونال برندینگ اهمیت زیادی دارد. شما باید شخصیت خاصی را از خود به نمایش بگذارید تا دیگران شما را متفاوت ببینند. این شخصیت می‌تواند‌ در نحوه صحبت کردن، استایل و سبک تولید محتوا نمایان شود.

مهم است که از دیگران تقلید نکنید. ایجاد پرسونال برندینگ و محتوای جذاب می‌تواند سخت‌ترین بخش در رشد پیج اینستاگرام باشد، اما افزایش فالوور باکیفیت در اینستاگرام در 90 درصد موارد به این دو موضوع وابسته است. داشتن خلاقیت و نوآوری و انتشار منظم پست و استوری راز اصلی داشتن فالوورهای زیاد است.

10 – استوری گذاشتن را فراموش نکنید

امروزه بسیاری از کاربران ترجیح می‌دهند ابتدا استوری پیج‌های محبوب خود را مشاهده کنند و سپس به سراغ پست‌ها بروند؛ بنابراین ارسال منظم استوری باید بخش مهمی از استراتژی تولید محتوای اینستاگرام شما باشد.

استوری‌های اینستاگرام ویژگی‌های تعاملی زیادی مانند نظرسنجی، سؤال، چالش‌های هشتگ، شمارش معکوس، آزمون‌ها و موارد دیگر دارند. این قابلیت‌ها باعث می‌شوند که ارتباط با فالوورها قوی‌تر شود و آنها را به تعامل وادار کنید.

به یاد داشته باشید که بیشتر افزایش فالوور اینستاگرام از طریق پست ها اتفاق می‌‌افتد اما این استوری ها هستند که به وفادار سازی کاربران و افزایش فروش و درآمد شما میکنند پس باید یک استراتژی متفاوت و کاربردی برای استوری تدوین کنید.

افزایش فالوور در اینستاگرام

11 – یک تقویم محتوایی ایجاد کنید

بسیاری از کاربران در مورد اینکه چند وقت یکبار پست بگذاریم، چه زمانی باید پست کنیم و مواردی از این دست سوالات زیادی دارند. برنامه ریزی برای زمان بندی پست‌ها می‌تواند‌ تاثیر مستقیمی در افزایش فالوور اینستاگرام داشته باشد. تقویم محتوایی یک استراتژی برای روند فعالیت پیج شما مشخص می‌کند و بدون این استراتژی افزایش فالوور در فضای پررقابت اینستاگرام ممکن نخواهد بود.

بهترین زمان برای ارسال پست به زمان آنلاین بودن فالوورهایتان بستگی دارد. توصیه می‌کنیم درباره الگوریتم اینستاگرام بیشتر بیاموزید تا بفهمید پست‌های شما در چه زمانی بیشتر تعامل را خواهد داشت. زمان‌های متفاوتی را در طول روز و هفته امتحان کنید و تاریخ‌ها و زمان‌ها را بررسی کنید تا ببینید در چه زمانی بیشتری تعامل را خواهید داشت. کاربران اینستاگرام معمولاً از ساعت 9 شب تا یک بامداد روز بعد بیشترین تعامل را دارند.

اگر دنبال کنندگان شما محتوایتان را دوست دارند و با آن در تعامل هستند، بیشتر پست بگذارید. اگر متوجه شدید که پست گذاشتن هر روز نرخ تعامل بالایی به همراه ندارد، سعی کنید کمتر پست بزارید. هنگامی در مورد زمان و تعداد پست‌های خود به نتیجه رسیدید، یک تقویم محتوایی ایجاد کنید. تقویم خود را برای یک ماه یا بیشتر بنویسید تا طبق جدول زمانی پیش بروید.

12 – کپشن‌های خلاقانه بنویسید

در حالی که محتوای تصویری یا ویدیویی حرف اول را می‌زند، اما برای به دست آوردن فالوور بیشتر به کپشن‌های جذاب نیاز دارید. کپشن‌های شما باید متفکرانه، جالب و با برندتان همسو باشند. بهتر است کپشن‌هایی بنویسید که کاربران را به لایک کردن، کامنت دادن، به اشتراک گذاشتن و سیو کردن محتوا تشویق کند.

کپشن‌ها می‌توانند محتوای شما را متقاعد کننده نشان دهند و باعث ایجاد احساسات مختلف شوند. به یاد داشته باشید که هنگام نوشتن کپشن از روشی دوستانه و معمولی برای نوشتن استفاده کنید. لحن شما باید خودمانی و راحت باشد و از رسمی نوشتن خودداری کنید. با افزودن ایموجی‌های مناسب به انتقال احساسات کمک کنید.

می‌توانید هشتگ را به کپشن‌های خود اضافه کنید. این کار باعث می‌شود تا وقتی افراد با استفاده از آن هشتگ در اینستاگرام به دنبال محتوا می‌گردند، پست شما را پیدا کنند.

بسیاری از پیج ها تاثیر کپشن در افزایش فالوور اینستاگرام را دست کم می‌گیرند اما به تجربه ما اعتماد کنید ؛ کپشن ها بیش از آنچه فکر می‌کنید در افزایش فالوور پیج شما تاثیر گذار خواهند بود.

جمع بندی : افزایش فالوور اینستاگرام

افزایش فالوور اینستاگرام مستلزم ترکیبی استراتژی‌های مختلف از تولید محتوای جذاب، برنامه‌ریزی مداوم برای انتشار پست‌ها، همکاری با پیج‌های دیگر و سایر موارد است. به دست آوردن فالوور به ویژه امروزه که همه به دنبال ایجاد یک پیج برای تولید محتوا هستند، از گذشته سخت‌تر شده است؛ اما رمز موفقیت در بازار رقابت امروز، داشتن خلاقیت و استفاده از قابلیت‌های مختلف اینستاگرام برای دیده شدن است.

با رعایت نکاتی که در این مقاله گفته شد به خوبی به افزایش فالوورهای اینستاگرام خود کمک خواهید کرد. اگر در موضوع افزایش فالوور سوال و یا چالشی دارید می‌توانید آن را با ما به اشتراک بگذارید .

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *