همه چیز درباره ادمین تبلیغات اینستاگرام

ادمین تبلیغات اینستاگرام

اگر در حال مطالعه این بخش هستید یعنی نام ادمین تبلیغات را چندین بار شنیده اید و می‌خواهید بدانید ادمین تبلیغات کیست و با وظایف ادمین تبلیغات آشنا شوید. در این مقاله ابتدا ادمین تبلیغات را به شما معرفی می‌کنیم و وظایف او را بررسی می کنیم و سپس مهارت هایی را بررسی میکنیم که دانستن آنها برای یک ادمین که میخواهد کار تبلیغات انجام دهد از نان شب نیز واجب تر است پس در ادامه همراه ما باشید.

ادمین تبلیغات کیست؟

قبل از معرفی اجازه دهید قصه ای را برای شما روایت کنیم :

” یکی از دوستان ما یک پیج اینستاگرامی فروشگاهی با 20K فالوور داشت و بسیار به دنبال رشد پیج خود بود . او مشتاقانه مبلغی به اندازه 50 میلیون تومان آماده کرده بود که برای تبلیغات به یکی از اینفلوئنسرهای حوزه زیبایی بدهد که بیش از 1M فالوور داشت . او میخواست این کار را بکند به امید اینکه ده ها هزار نفر به پیج او اضافه شوند و فروشش افزایش چشمگیری داشته باشد ؛ فکر می کنید چه شد ؟ پیج او تنها به 21K فالوور رسید و حتی یک محصول بیشتر نیز نفروخت ! او عملا تمام 50 میلیون خود را دور ریخته بود ”

اگر دارید این مقاله را مطالعه می‌کنید قصه ای که ما نقل کردیم باید برای شما نیز آشنا باشد چراکه این اتفاق ناگوار گریبان گیر بسیاری از پیج های اینستاگرامی شده است. پیج هایی که پس از هزینه زیاد متوجه شده اند تمام آن هزینه را دور ریخته اند!! دلیل موارد اینچنینی یک چیز است ” نبود یک ادمین تبلیغات حرفه ای در اینستاگرام

ادمین تبلیغات فردی است که مسئولیت راه اندازی کمپین های تبلیغاتی مختلف را برای شما به عهده می گیرد. او به خوبی مخاطبین هدف و رسانه های تبلیغاتی را بررسی میکند و همچنین معیارهایی را برای موفقیت کمپین خود مشخص می کند تا در نهایت کمپین های تبلیغاتی شما را با بهترین بازدهی ممکن راه اندازی کند.

ادمین تبلیغات شغلی است که اخیرا مورد توجه بسیاری از فعالان اینستاگرام قرار گرفته است ، پیج هایی که از دور ریختن بودجه های تبلیغاتی خود خسته شده اند و ادمین هایی که به دنبال درآمد بیشتر هستند. در ادامه بررسی میکنیم وظایف ادمین تبلیغات چیست و یک ادمین تبلیغات خوب باید چه چیزهایی را بداند.

پیشنهاد مطالعه : ادمین چیست

ادمین تبلیغات اینستاگرام

وظایف ادمین تبلیغات اینستاگرام

اگر تا به اینجا فکر میکردید که تبلیغات در اینستاگرام که کاری ندارد و کافیست یک پیج با فالوور بالا پیدا کنم اشتباه می‌کردید ! همین اشتباه موجب به هدر رفتن چندصد میلیون بودجه تبلیغاتی برندهای مختلف شده است. چراکه در واقعیت تبلیغات آنچنان که به نظر می‌آید آسان نیست.

اگر شما می‌خواهید تبدیل به یک ادمین حرفه ای تبلیغات شوید و یا می‌خواهید یک ادمین حرفه ای را برای وظیفه تبلیغات استخدام کنید باید با وظایف او آشنا باشید ؛ این وظایف عبارتند از :

 1. گزارش تحلیلی از وضعیت کنونی پیج کارفرما
 2. بررسی دقیق مخاطبین هدف کارفرما ( پرسونای کاربرانتان )
 3. بررسی اهداف و تارگت های کارفرما
 4. تعیین شاخص هایی برای مشخص کردن موفقیت یا عدم موفقیت کمپین
 5. تعیین بودجه و رسیدن به یک هزینه مشخص برای کمپین
 6. بررسی پیج های اینستاگرامی که می‌توانند برای کمپین انتخاب شوند
 7. انتخاب پیج ها متناسب با هدف و بودجه کارفرما
 8. ارائه زمان بندی دقیق از ران شدن کمپین و مدت زمان کمپین
 9.  ارائه یک پیش بینی از نحوه عملکرد کمپین ها
 10. ساخت ( و یا نظارت ) بر تولید محتوای تبلیغاتی برای کمپین
 11. شروع اجرای کمپین در زمان مقرر
 12. نظارت بر ران شدن صحیح کمپین در تمام پیج ها طبق توافقات انجام شده
 13. ارائه گزارش دقیق از نحوه عملکرد کمپین و بررسی میزان موفقیت کمپین

این 13 مورد مهمترین وظایفی هستند یک ادمین تبلیغات باید در اینستاگرام انجام دهد. انجام درست این 13 مورد شما را تبدیل بک ادمین حرفه ای تبلیغات در اینستاگرام می‌کند که می‌تواند درآمد بالایی نیز داشته باشد. به عنوان یک کارفرما نیز شما باید از ادمینی که برای تبلیغات در اینستاگرام استخدام کرده اید انتظار داشته باشید این موارد را به خوبی برای شما انجام دهد.

پیشنهاد مطالعه : آموزش کمپین فروش در اینستاگرام

مهمترین مهارت های ادمین تبلیغات اینستاگرام

حال که وظایف ادمین تبلیغات را بررسی کردیم می‌خواهیم بررسی کنیم یک ادمین تبلیغات خوب چه مهارت هایی دارد ؟ با دانستن این مهارت ها تبدیل به یک ادمین حرفه ای تبلیغات خواهید شد.

1 – توانایی دسته بندی کاربران

یک ادمین تبلیغات حرفه ای باید به خوبی توانایی دسته بندی کاربران ( و یا اصطلاحا سگمنت بندی کاربران ) را داشته باشد. او باید این قدرت را داشته باشد که که کاربران را به خوبی شناسایی کند و آنها را با شاخصه های مختلف دسته بندی کند.

یک پیج اینستاگرام ممکن است طیف گسترده ای از کاربران را داشته باشد اما آیا واقعا می‌شود همه آنها را مانند هم در نظر گرفت ؟ قطعا خیر. از ابتدایی ترین موضوع مانند جنست تا ویژگی های شخصی تر مانند میزان درآمد این کاربران با یکدیگر تفاوت هایی دارند.

یک ادمین حرفه ای در تبلیغات به خوبی می‌تواند برای یک پیج پرسوناهای مختلفی از فالوورها را بسازد ، این فالوورها را دسته بندی کند و در نهایت برای هرکدام از دسته بندی ها ( سگمنت ها ) کمپین مختص به خودش را ران کند.

2 – شناخت کامل پلتفرم اینستاگرام

اگر میخواهید به عنوان یک ادمین تبلیغات خوب در اینستاگرام شناخته شوید طبیعی است که باید سیر تا پیاز اینستاگرام را یاد بگیرید. شما باید الگوریتم اینستاگرام و قوانین اینستاگرام به خوبی مسلط باشید ؛ به اندازه مارک زاکربرگ مالک اینستاگرام!!!

این اغراق نیست و یک ویژگی است که حرفه ای ها دارند ؛ حرفه ای هایی که به درآمد بالایی از شغل ادمینی تبلیغات رسیده اند.

در بخش وظلیف ادمین تبلیغات دیدیم زمانی که شما برای راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام برنامه ریزی می‌کنید باید دو کار مهم بررسی پیج ها و انتخاب آنها و همچنین برنامه ریزی دقیق اجرای کمپین را انجام دهید.

غیر از اینکه مخاطبان هدف شما در کدام پیج ها هستند شما باید بدانید که کدام پیج ها تعامل خوبی با کاربرانشان دارند ؟ پس کاملا باید با مفهوم نرخ تعامل و اندازه گیری آن برای پیج های مختلف آشنا باشید. همچنین اگر به عنوان ریلز بخواهید تبلیغات خود را انجام دهید در کدام پیج احتمال ورود شما به اکسپلور بیشتر است ؟ پس باید با قوانین اکسپلور اینستاگرام نیز آشنا باشید.

بگذارید خلاصه بگوییم شما نمی‌توانید یک ادمین حرفه ای برای تبلیغات در اینستاگرام شوید مگر اینکه به کاملا به اینستاگرام مسلط باشید.

3 – تولید یا تشخیص محتوای خوب

محتوای تبلیغاتی شما در موفقیت شما نقش کلیدی دارد. هرچقدر شما به اینستاگرام مسلط باشید و کاربران را به خوبی دسته بندی کرده باشید بدون یک محتوای خوب کمپین تبلیغاتی موفق نخواهد بود.

شما به عنوان یک ادمین تبلیغات باید کامل اصول یک محتوای تبلیغاتی خوب را بشناسید . اگر خودتان توانایی تولید محتوای تبلیغاتی را داشته باشید و فردی خلاق در این زمینه مطمئا موفق تر خواهید بود چراکه این یک ارزش افزوده برای شما به شمار می‌آید. همینطور وقتی خودتان محتوای تبلیغاتی یک کمپین را آماده می‌کنید مطمئن است که این محتوا به بهترین شکل آماده شده است.

پس توانایی تولید یا تشخیص یک محتوای تبلیغاتی خوب برای اینستاگرام یکی دیگر از مهارت های لازم ادمین تبلیغات اینستاگرام است.

4 – مهارت مدیریت و برنامه ریزی

این مورد جزو مهارت های نرمی است که اگر یک ادمین این مهارت را داشته باشد به موفق تر بود او نسبت به سایرین کمک ‌میکند.

شما به عنوان یک ادمین تبلیغات باید مرحله به مرحله کمپین خود را برنامه ریزی کنید ؛ یک استراتژی بی نقص برای رسیدن به اهداف مدنظر داشته باشید و تمام اتقاقات و البته زمان را در طول مسیر راه اندازی کمپین تا پایان کمپین برای رسیدن به اهداف تعیین شده به خوبی مدیریت کنید.

این شاید به نظرتان کمی آسان به نظر برسد اما باور کنید زمانی که می‌خواهید حرفه ای شوید و بودجه های تبلیغاتی بیش از 100 میلیون را برای یک پیج اینستاگرامی مدیریت کنید کار می‌تواند برایتان دشوار شود. پیشنهاد می‌کنیم برای توسعه این مهارت نرم خود نیز برنامه ریزی داشته باشید.

5 – توانایی تحلیل و ساخت گزارشات

اگر می‌خواهید به عنوان یک ادمین تبلیغات حرفه ای در اینستاگرام شناخته شوید داشتن این مهارت برای شما ضروری است.

شما باید بتوانید به خوبی تحلیل کنید ؛ پیش از کمپین وضعیت پیج کارفرما را و پس از کمپین دستاوردهای کمپین را تحلیل کنید و از این تحلیل ها گزارشات کاملی را به کارفرما ارائه دهید. این تحلیل هایی که در قالب گزارشات مختلف به کارفرما ارائه می‌شود تخصص بالای شما را به اون نشان می‌دهد و یقینا او از همکاری با شما احساس رضایت بیشتری خواهد داشت.

همچنین وقتی شما کمپین های اینستاگرام مختلفی را بررسی میکنید و گزارشاتی از روند آنها تهیه می‌کند. نقاط ضعف و قوتشان را متوجه می‌شوید و این به شما به عنوان یک ادمین حرفه ای تبلیغات کمک می‌کند کمپین خود را با بهترین بازدهی به پایان برسانید.

وظایف ادمین تبلیغات اینستاگرام

چطور ادمین تبلیغات اینستاگرام شویم؟

اینطور نیست که ادمین تبلیغات شدن کاری سخت و دشوار باشد ؛ نه . اما مانند هر تخصص دیگری نیاز به تمرین و ممارست دارد . در ادامه مواردی را به شما می‌گوییم که اگر به ترتیب آنها را یاد بگیرید و برخی را تمرین کنید در نهایت تبدیل به یک ادمین تبلیغات می‌شوید :

 1. آشنایی کامل با اینستاگرام و قوانین آن
 2. شناخت اصول تبلیغات
 3. تسلط به تولید محتوای تبلیغاتی ( یا اصول شناخت این نوع محتوا )
 4. آشنایی با معیارهای سنجش عملکرد کمپین ها
 5. نحوه دسته بندی کاربران براساس شاخصه های مختلف
 6. تسلط به ساخت برنامه ریزی و طراحی یک استراتژی تبلیغاتی

این 6 مرحله را باید برای یادگیری طی کنید تا درنهایت به یک ادمین تبلیغات در اینستاگرام تبدیل شوید. به یاد داشته باشید که تا چیزی را تجربه نکنید آن را به خوبی یاد نخواهید گرفت پس سعی کنید پس از یادگیری کمی به دنبال افزایش تجارب خود باشید.

اگر می‌خواهید با دیدن یک دوره حرفه ای آموزش ادمین شدن در اینستاگرام سریع تر پیشرفت کنید ؛ دوره ادمین ثروت ساز که حاصل سالها تجربه فعالیت و آموزش هزاران ادمین حرفه ای اینستاگرام است را مشاهده کنید.

جمع بندی پایانی

در این مقاله هرآنچه که لازم بود درباره ادمین تبلیغات بدانید را به شما گفتیم . اکنون می‌دانید وظایف مهم یک ادمین حرفه ای تبلیغات در اینستاگرام چیست و برای فعالیت در این زمینه به چه مهارت هایی نیاز دارید.

به یاد داشته باشید که با گذشت زمان و هدر رفت بودجه های تبلیغاتی نیاز به ادمین تبلیغات در اینستاگرام بیش از پیش احساس می‌شود و این یک فرصت عالی برای شما ایجاد می‌کند. بدانید که تبلیغات اقیانوس پهناوری است که انتها ندارد پس شروع به آموزش دیدن کنید و هیچگاه از آموزش دیدن دست نکشید چراکه شما همیشه باید در حال رشد باشید.

اگر در مسیر تبدیل شدن به یک ادمین تبلیغات سوال و یا چالشی دارید آنها را با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *