همه چیز برای موفقیت کمپین فروش اینستاگرام

کمپین فروش اینستاگرام

راه اندازی کمپین فروش اینستاگرام تاثیر زیادی در افزایش درآمد شما دارد . اگر به عنوان صاحب پیج به افزایش درآمد خود فکر می‌کنید و یا به عنوان ادمین اینستاگرام میخواهید کارفرمای خود را 100 درصد راضی کنید باید راه های برگزاری موفق کمپین فروش در اینستاگرام را بدانید ؛ از کجا شروع کنید و چه طور آن را به اتمام برسانید ؟ در این مقاله هرآنچه برای موفقیت کمپین فروش در اینستاگرام نیاز دارید را می‌آموزید.

کمپین فروش اینستاگرام چیست؟

برای اینکه بتوانیم شما را با معنای کمپین فروش اینستاگرام آَشنا کنیم بهتر است ابتدا لغت کمپین را معنا کنیم . لغت کمپین به معنای انجام عملیاتی خاص روی گروه خاصی از افراد با هدف و نتیجه از پیش تعیین شده می باشد.

این تعریف به خوبی در درک معنای کمپین فروش در اینستاگرام به ما کمک می‌کند. در این کمپین ها هدف ما فروش است و نتیجه ی از پیش تعیین شده تارگتی است که برای خود مشخص میکنیم. بیایید یکبار این کمپین های فروش را به درستی معنا کنیم :

کمپین فروش اینستاگرام یعنی شما در پیج خود ( و یا همزمان در پیج های تبلیغاتی دیگر ) با تولید پست و استوری هایی کاربران پیج ها را به خرید محصولات خود دعوت کنید تا به میزان فروش معین و خاصی برسید .

همین تعریف ساده راز درآمد بالای بسیاری از پیج هاست. پیج های بزرگ با برگزاری درست و موفق کمپین های فروش بعضا در یک مدت زمان کوتاه ( حدودا 2 هفته ) به فروش بیش از 2 میلیارد رسیده اند!! این اعداد شاید هم‌اکنون برای شما عجیب باشد اما واقعیت این است که کمپین های فروش در اینستاگرام اگر درست برگزار شوند برای شما چیزی شبیه به معجزه خواهند بود.

اما سوال اینجاست که :

  • چه طور می‌توان یک کمپین فروش اینستاگرام موفق برگزار کرد ؟
  • پیج های موفق برای کمپین فروش خود چه اصولی را رعایت میکنند؟
  • چه کارهایی موفقیت کمپین فروش ما را در اینستاگرام تضمین می‌کند؟
  • بهترین نوع کمپین های فروش اینستاگرام از کدام نوع می‌باشد ؟

ما در این مقاله به خوبی پاسخ تمام سوالاتتان را میدهیم به شکلی که پس از خواندن این مقاله به راحتی بتوانید یک کمپین فروش موفق در اینستاگرام راه بیاندازید.

نیازسازی (warm up) فرآیندی است که در آن، نیازهای پنهان یا ناشناخته مخاطب شناسایی و برطرف می‌شوند.

پیش نیازهای کمپین فروش موفق در اینستاگرام

اگر میخواهید یک کمپین موفق فروش در اینستاگرام داشته باشید یک شبه نمیتوانید تصمیم به ران کردن کمپین بگیرید ؛ بلکه باید کارهایی را پیش از کمپین خود انجام دهید تا در نهایت یک کمپین فروش موفق برگزار کنید .

مخاطب کمپین شما کیست ؟

همانطور که در تعریف کمپین دیدیم ؛ ما ابتدا گروه حاصی از افراد را برای ران کردن کمپین مشخص میکنیم. اگر میخواهید کمپین فروش شما در اینستاگرام به بهترین شکل برگزار شود باید آگاهی کاملی نسبت به کاربران خود داشته باشید. پیش از اقدام برای راه اندازی هرگونه کمپین فروش اینستاگرامی به این سوالات پاسخ دهید :

  • شما برای کدام گروه از افراد میخواهید کمپین ران کنید؟
  • این افراد به کدام یک از محصولات از شما بیشتر نیاز دارند ؟
  • این افراد چگونه برای خرید تحریک می‌شوند؟
  • محصول شما چگونه نیاز این گروه را برطرف میسازد ؟

در ادامه می‌بینید که چه طور پاسخ درست به این سوالات برای راه اندازی یک کمپین فروش در اینستاگرام به شما کمک می‌کند.

پیشنهاد شما برای خرید چیست ؟

یک کمپین فروش اینستاگرامی موفق نیاز به یک پیشنهاد رد نشدنی برای خرید دارد.

پس از اینکه مخاطبان خود را مشخص کردید باید بدانید این دسته از مخاطبان شما چگونه برای خرید تحریک می‌شوند؟ شما در طول مدت کمپین خود چه پیشنهادی به آنها می‌دهید که نتوانند آن را رد کنند؟

تخفیف رایج ترین راه برای پیشنهاد خرید محصولات است اما توجه داشته باشید که تنها راه نیست . البته در شرایط کنونی اقتصادی یک تخفیف خوب بیشتر کاربرانتان را برای خرید تحریک می‌کند.

این نکته بسیار حیاتی است که شما بدانید چگونه کاربر را به خرید دعوت می‌کنید ؛ آیا به او یک تخفیف خوب در مدت زمان محدود می‌دهید؟ یا یکی از محصولاتتان را به عنوان هدیه به او تقدیم می‌کنید؟ یا او را در قرعه کشی خاصی شرکت می‌دهید ؟

تقویم محتوایی خود را آماده کنید

تصور کنید شما میخواهید به مدت 2 هفته یک کمپین فروش در اینستاگرام داشته باشید ؛ تمام محتوایی که در طول این 2 هفته می‌خواهید منتشر کنید را باید از قبل آماده کنید و برای آنها برنامه بسیار منظمی داشته باشید. شما باید مرحله به مرحله بدانید قرار است چه محتوایی را در چه روزی منتشر کنید.

داشتن یک تقویم محتوایی برای طول کمپین بسیار مهم است چراکه شما باید پیش از کمپین بررسی های خود را انجام دهید و استراتژی خود را کاملا مشخص کنید و بنابه استراتژی خود محتوایی که لازم دارید را آماده کنید.

نیازسازی اصل مهم کمپین ها

نیازسازی (warm up) فرآیندی است که در آن، نیازهای پنهان یا ناشناخته مخاطب شناسایی و برطرف می‌شوند. این فرآیند می‌تواند در انواع مختلف کمپین‌ها، مانند کمپین‌های تبلیغاتی، بازاریابی و فروش، کاربرد داشته باشد.

نیازسازی با ایجاد آگاهی در مخاطب در مورد نیازهایش آغاز می‌شود. پس از ایجاد آگاهی، نیازسازی باید به ایجاد احساس نیاز در مخاطب منجر شود. این کار می‌تواند از طریق روش‌های مختلفی مانند ایجاد احساس نارضایتی، ایجاد حس ترس و معرفی مزایای محصول یا خدمات مورد نظر انجام شود.

بگذارید با مثالی مسئله نیازسازی را واضح تر توضیح دهیم :

” فرض کنید شما پیجی دارید که صندلی های اداری و حرفه ای برای پشت میز نشین ها می فروشید. شما شروع به تولید استوری هایی درباره مشکلات پشت میز نشینی و درد نواحی درد و گردن صحبت می‌کنید و این موضوع را به خوبی در ذهن کاربران برجسته می‌کنید ؛ چه اتفاقی می‌افتد؟ تمام کسانی که یک صندلی استاندارد ندارند بار دیگر درد کمر و گردن خود را حس می‌کنند و نیاز به یک صندلی حرفه ای در ذهن آنها برجسته می شود ”

نیازسازی کاری می کند که مخاطب شما حس نبود محصول شما را در زندگی خود احساس کند و حال شما راه حل ( همان محصول شما ) را با یک آفر ویژه به او معرفی می‌کنید ، فکر میکنید چه اتفاقی می‌افتد؟

نیازسازی درست در نهایت منجر می‌شود کمپین فروش اینستاگرام خود را به بهترین شکل برگزار کنید.

احساسات کلید موفقیت کمپین فروش اینستاگرام

شما باید بدانید که 95 درصد تصمیمات ما براساس احساسات گرفته می‌شود. تصمیم کاربران برای خرید یک محصول کاملا احساسی است پس شما نباید در کمپین فروش خود در اینستاگرام با کاربران منطقی صحبت کنید.

برای مثال اگر شما یک میز تزئینی می‌فروشید که باعث زیباتر شدن دکوراسیون دخلی خانه می‌شود نباید روی زیاد روی ویژگی هایی مثل جنس میز وقت بگذارید! اینکه چوب میز شما چوب راش است یا چوب گردو دردی را از کاربر درمان نمی‌کند. مخاطب شما به دنبال زیبایی خانه اش است پس دلیل زیبایی خانه اش را به او بفروشید.

در این مثال باید به کاربر خود احساسی را بدهید که پس از خرید این محصول خانه اش کاملا دگرگون می‌شود. کاربر باید پس از دیدن محتواهای شما کاملا جای خالی محصول شما را در خانه اش احساس کند و این احساس را داشته باشد که بدون محصول شما خانه اش آنچنان که می‌خواهد زیبا نخواهد بود!

این مهمترین راز یک کمپین فروش اینستاگرام است . بهترین کمپین های فروش در اینستاگرام به خوبی این را درک کرده اند که احساسات کاربرانشان را چه طور تحریک کنند و چگونه از این احساسات به سود خود استفاده کنند.

آموزش کمپین فروش در اینستاگرام

تنوع محتوایی در طول کمپین فروش

شما باید بتوانید در تقویم محتوایی کمپین خود تنوع محتوایی را رعایت کنید. اگر بیش از حد استوری بگذارید و یا استوری های شما شبیه به یکدیگر باشند مخاطب شما خسته می‌شود و کمپین فروش اینستاگرام شما بازدهی لازم را نخواهد داشت.

در طول کمپین فروش در اینستاگرام محصول خود را مدام به یک شیوه معرفی نکنید ؛ بلکه از ویدیوها و استوری موشن های مختلف برای این کار استفاده کنید. می‌توانید از پیج های رقبای خود و یا پیج های خارجی نیز برای این کار کمک بگیرید و البته خلاقیت خود را دست کم نگیرید.

همچنین تنها به استوری بسنده نکنید. ریلزها در موفقیت کمپین های فروش اینستاگرام نقش مهمی را ایفا می‌کنند. پس در تقویم محتوایی کمپین خود ریلز را به عنوان یک عنصر مهم درنظر بگیرید.

پیشنهاد مطالعه : آموزش ریلز اینستاگرام

کمپین فروش در اینستاگرام

تبلیغات هنگام کمپین فروش

این نکته ای است که شاید کمتر آن را دیده باشید اما حتما تبلیغات را در طول مدت کمپین فروش خود در اینستاگرام تست کنید چراکه از نتیجه آن شگفت زده می شوید.

شما برای 2 هفته یک کمپین فروش تمام عیار را در اینستاگرام طراحی کرده اید و هرآنچه که کاربر نیاز دارد را در نظر گرفته اید ؛ پس چرا نباید افراد بیشتری محتوای کمپین شما را ببینند و از شما خرید کنند ؟ تبلیغات درست می‌تواند در طول مدت کمپین فروش شما را چند برابر کند.

اگر شما در یک پیج درست ( پیجی که نزدیک به سلیقه کاربران کمپین شماست ) تبلیغ کنید ، کاربران وارد پیج شما می‌شوند و با یک پیشنهاد رد نشدنی خرید مواجه می‌شوند ؛ شما چه انتظاری جز افزایش فروش میتوانید داشته باشید؟

البته شما باید تکنیک های تبلیغات اصولی را رعایت کرده باشید . این را به عنوان تجربه می‌گوییم که اگر یکی از آن ریلزهایی که برای طول مدت کمپین برنامه ریزی کرده اید را به عنوان پست مشترک با پیج تبلیغ دهنده منتشر کنید نتیجه چند برابری خواهید گرفت.

کمپین فروش در اینستاگرام چیست

جمع‌بندی : کمپین فروش اینستاگرام

کمپین فروش در اینستاگرام بدون شک یکی از بهترین راه ها برای افزایش درآمد شما می‌باشد. چه به عنوان ادمین و چه به عنوان صاحب پیج باید به اصول راه اندازی یک کمپین فروش در اینستاگرام مسلط باشید . در این مقاله ما کلیدی ترین نکات را به شما گفتیم . با رعایت این نکات شما می‌توانید یک کمپین فروش عالی راه اندازی کنید .

به یاد داشته باشید که شما همیشه در حال بهتر شدن هستید ، پس از راه اندازی کمپین های مختلف ترسی نداشته باشید و سعی کنید با درس گرفتن از اشتباهات گذشته و تمرین های متعدد کمپین های فروش خود را رشد دهید . در این مسیر اگر چالشی داشتید می‌توانید چالش های خود را با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *