بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام

بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام

کیفیت محتوا در دیده شدن یک پست شرط اصلی است اما زمانی که رقابت زیاد می‌شود جزئیات و ترفندهایی مانند زمان پست گذاشتن هم میتوانند تاثیرگذار باشند. اگر برای شما سوال است که بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام چه زمانیست و کی میتوانید بهترین بازدهی را از پست های خود داشته باشید در ادامه همراه ما باشید.

آیا چیزی به عنوان بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام وجود دارد؟

برای اینکه بدانیم آیا واقعا زمان پست گذاشتن در اینستاگرام اهمیت دارد و اصلا چرا باید به آن توجه کنیم بهتر است الگوریتم اینستاگرام را بررسی کنیم.

هدف اصلی الگوریتم اینستاگرام رضایت کاربران است. الگوریتم اینستاگرام در زمان های اولیه انتشار پست شما به آن توجه زیادی می‌کند تا بداند آیا پست شما میتواند برای کاربران جذاب باشد یا خیر . اگر در زمان های اولیه پست گذاری تعامل کاربران با شما بالا باشد اینستاگرام متوجه می‌شود که این پست یک محتوای جذاب است پس در نهایت احتمال دیده شدن بیشتر پست شما بالا می‌رود.

پس مهم است ببینید کاربران شما چه زمانی آنلاین و فعال هستند که بتوانند محتوای شما را ببینند و با آن تعامل داشته باشند. بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام همان زمانی است که مخاطبان شما بیشتر در آن ساعت فعال هستند و در نتیجه تعداد بیشتری پست شما را خواهند دید.

برای اینکه بدانید کاربران شما چه زمان هایی بیشتر فعال هستند و بهترین زمان پست گذاشتن برای پیج شما چه زمانی است کافیست Instagram Insights پیج خود را بررسی کنید. از این طریق می‌توانید پیک ترافیک را در ساعت‌های مختلف روز و هفته مشاهده کنید.

بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام چه ساعتی است؟

بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام رابطه مستقیمی با پرسونای کاربران شما دارد. به این معنا که شاید نتوان یک نسخه یکسان را برای تمام پیج ها تجویز کرد. اگر مخاطبین پیج شما نسل جوان هستند و یا نسل میانسال ساعت فعالیتشان بایکدیگر تفاوت دارد. در ادامه ساعت های مختلفی را در طی روز بررسی می کنیم که برای پست گذاشتن میتوانند مناسب باشند :

7 صبح تا 10 ظهر

مردم معمولاً اول صبح یا زمانی که در حال رفتن به محل کار هستند، گوشی خود را چک می‌کنند. چک کردن گوشی و رفتن به اینستاگرام قبل خروج از خانه بیشتر به دلیل بررسی خبرهای جدید است تا دیدن ویدیوهای آموزشی یا کمدی.

همچنین پیج های فروشگاهی در این ساعت برای دادن آفرهای ویژه خرید میتوانند اقدام کنند چراکه بسیاری از خریدها در طی روز اتفاق می افتد. اگر پیشنهادات شما برای کاربر جذاب باشد محتوای شما در این بازه ساعتی می تواند بازدهی خوبی برای شما داشته باشد.

12 ظهر تا 3 عصر

کاربران در زمان ناهار و استراحت  به گوشی خود سر می‌زنند تا کمی محتواهای سرگرم کننده در اینستاگرام ببینند. در این زمان اغلب کارکنان، دانشجویان یا… به دیدن چند کلیپ کمدی می‌پردازند تا سرحال شوند و سانس دوم کاری خود را قدرت بیشتری شروع کنند. پس اگر میخواهید محتوایی در این ساعت منتشر کنید سعی کنید با کمی خلاقیت حس خوبی را به کاربر منتقل کند.

5 عصر تا 7 شب

در این زمان اغلب کاربران در حال برگشت از سرکار به منزل هستند و در طول مسیر اینستاگرام خود را چک می‌کنند. در این ساعت آنها خسته هستند و بهتر است محتوایی را ببینند که کمی حالشان را بهتر کند و به آنها حس خوبی را منتقل کند.

سلیقه مخاطبین خود را بررسی کنید و ببینید چه محتوایی میتواند به آنها حس و حال خوبی را منتقل کند ، خلاقیت به خرج دهید و از سلیقه کاربران به نفع خود استفاده کنید تا هم محتوای شما به خوبی دیده شود و هم محصول و یا خدمات شما به خوبی معرفی گردد.

9 شب تا یک بامداد

اگر بخواهیم تنها یک بازه مشخص را به عنوان بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام معرفی کنیم بازه ساعتی 9 شب تا 1 بامداد می‌باشد.اغلب پیج ها با انتشار محتوا در این ساعت بازدهی خوبی خواهند داشت چراکه کاربران از کارهای روزمره خود فارغ شده و اکنون در حال گشت و گذار در اینستاگرام هستند.

پیشنهاد مطالعه : آموزش پست گذاشتن در اینستاگرام

بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام در روزهای هفته

تا به اینجا بهترین ساعت های پست گذاشتن را به صورتی کلی بررسی کردیم ؛ حال باید ببینیم در روزهای مختلف هفته پست گذاشتن در چه ساعت هایی می تواند بهترین بازدهی را برای ما داشته باشد :

بهترین زمان پست گذاشتن در روز شنبه

روز شنبه در ایران معمولا پرترافیک ترین روز کاری است و افراد پس یک یا دو روز تعطیلی به محیط بازگشته اند. بهترین زمان پست گذاشتن در روز شنبه بازه زمانی صبح ( 7 الی 9) و ظهر ( 12:30 الی 14:30 ) می باشد. بازدهی پست های اینستاگرامی در شنبه شب ها معمولا کمتر از سایر روزهای هفته می باشد.

این کاملا به پرسونای کاربران بستگی دارد و بهتر است بازه های ساعتی مختلف را تست کنید تا برای روزهای خاص به یک زمانی مشخص برسید.

بهترین زمان پست گذاشتن در روز سه شنبه

همانطور که به اواسط هفته می‌آییم، انرژی افراد رو کاهش است. پس اکثر به صورت پراکنده در ساعت مختلف وارد اینستاگرام می‌شوند. بازه زمانی ناهار ( 12:30 الی 14:30 ) و شب ها ( 9 شب الی 1 بامداد ) میتوانند بهترین ساعت های پست گذاشتن در روز سه شنبه باشند.

بهترین زمان پست گذاشتن در روز پنجشنبه

بعضی از شرکت‌ها و سازمان‌ها در روز پنجشنبه تعطیل هستند و برخی دیگر معمولاً تا ساعت یک ظهر همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند.این کاملا بستگی به کاربران شما دارد . به صورت کلی ساعات پایانی شب ( 10 شب الی 2 بامداد ) می توانند بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام برای روز پنجشنبه باشند.

بهترین زمان پست گذاشتن در روز جمعه

جمعه برای بیشتر کاربران روز استراحت است ؛ آنها بیشتر می‌خوابند و سعی میکنند کمتر به مسائل مالی و کاری فکر کنند. به طور کلی بازه زمانی ظهر ( 12:30 الی 15:30 ) می تواند بهترین زمان پست گذاشتن برای روز جمعه باشد.

البته دقت کنید که قرار است چه محتوایی را منتشر کنید ؛ پیشنهاد میکنیم در روز جمعه محتوای خود را به شکلی سرگرم کننده برای کاربران خود منتشر کنید.

برای باقی روزهای هفته می توانید از همان الگوی ابتدایی که به آن اشاره کردیم استفاده کنیم.

بهترین زمان پست گذاشتن

بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام برای کسب و کارهای مختلف

همانطور که گفتیم پرسونای کاربران شما ( اینکه کاربران شما دقیقا چه کسانی هستند ) مهمترین نقش را در تعیین بهترین زمان پست گذاشتن دارند. مسلما همه پیج در یک ساعت خاص به یک اندازه بازدهی ندارند ؛ پس در ادامه ما پیج ها را بر اساس موضوع کاری آنها دسته می کنیم تا بهترین زمان پست گذاشتن را برای هر دسته کاری مشخص کنیم.

پیج‌های کمدی

کاربران اغلب برای سرگرمی وارد اینستاگرام می‌شوند، پس پیج‌های کمدی کار سختی را پیش رو ندارند. به صورت کلی بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام برای این پیج ها می تواند حوالی ظهر ( 12:30 الی 14:30 ) و ساعات پایانی شب ( 9 شب الی 1 بامداد ) باشد.

پیج‌های فروشگاهی

بگذارید اینگونه بگوییم اگر میخواهید محصول خود را معرفی کنید بازه زمانی ظهر و عصر احتمالا زمان مناسبی برای شما نخواهد بود. شما در این زمان ها باید بیشتر با محتوای خود مخاطبتان را سرگرم کنید. بهترین ساعت پست گذاشتن برای پیج های فروشگاهی حوالی صبح و یا بازه زمانی شب خواهد بود.

پیچ‌های خدماتی و سازمانی

پست گذاشتن در ساعات اداری روز ( طبق زمان هایی که در ابتدا گفته شد ) احتمالا برای این پیج ها بازدهی مناسب تری خواهد داشت . اگر میخواهید در ساعات پایانی شب پست خود را منتشر کنید باید بدانید که چه محتوایی را منتشر می کنید و محتوای شما هدف مشخص داشته باشد. ( مثلا هدف شما سرگرم کردن مخاطب و یا افزایش آگاهی از برندتان باشد)

پیج های آموزشی

مقوله آموزش کمی نیاز به فکر و زمان دارد . البته این به نوع آموزشی که ارائه می دهید و جنس مخاطبین شما نیز بستگی دارد اما به صورت کلی حوالی ظهر و ساعات پایانی شب می تواند بهترین زمان پست گذاشتن پیج های آموزشی باشد.

پیج های مرتبط با غذا

برای بیشتر کاربران اینستاگرام غذا یک موضوع لذت بخش است . اما برای پیج هایی که محتوایی مرتبط با غذا و رستوران دارند احتمالا بهترین زمان پست گذاشتن ساعت 5 عصر تا 7 شب خواهد بود . همچنین برای یک رستوران ساعت نزدیک به ناهار نیز میتواند ساعتی مطلوبی برای انتشار محتوا باشد.

تاثیر زمان پست گذاشتن در وارد شدن به اکسپلور

همانطور که در ابتدا گفتیم الگوریتم اینستاگرام در ساعات اولیه پست ما را به خوبی زیر نظر میگیرد و ابتدا آن را به همه مخاطبان نشان نمیدهد. بلکه با نمایش پست به درصدی محدودی از کاربران تعامل پست و جذابیت پست ما را اندازه گیری میکند و اگر محتوای در آن زمان عملکرد خوبی داشته باشد آن را به سایر کاربران نیز نمایش میدهد.

اینجاست که صحبت از تاثیر زمان پست گذاشتن و ورود به اکسپلور میشود. برای اینکه الگوریتم اینستاگرام بتواند به خوبی درباره پست شما تصمیم گیری کند باید زمانی را انتخاب کنید که کاربران شما فعالیت بیشتری در اینستاگرام دارند. هر چه در ساعات اولیه انتشار پست شما کاربران بیشتری با شما تعامل داشته باشند احتمال ورود به اکسپلور پست شما بیشتر خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه : تنظیمات اینستا برای ورود به اکسپلور

جمع بندی : بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام

هرآنچه که باید درباره بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام بدانید را در این مقاله گفتیم اما باید بدانید که تمام این موارد بر اساس تجربه به دست آمده اند و تجربه ها وحی منزل نیستند ! پس ابتدا کاربر خود را به خوبی شناسایی کنید و در ساعت هایی که فکر میکنید این کاربران فعال هستند پست گذاشتن را تجربه کنید و بازدهی آن را بسنجید . با آزمون و خطا و همچنین به کمک الگوهای معرفی شده در این مقاله به سادگی بهترین ساعت پست گذاشتن در اینستاگرام را برای پیج خود پیدا خواهید کرد.

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *