تنظیمات اینستا برای رفتن به اکسپلور

وزود یه اکسپلور اینستاگرام

صفحه اکسپلور جام مقدس اینستاگرام است! اگر می‌خواهید در این شبکه اجتماعی رشد کنید باید وارد اکسپلور شوید. الگوریتم اینستاگرام در طول سال‌ها بهبود یافته و اکنون می‌تواند با تشخیص نیازهای کاربران به آنها محتوای مورد نظرشان را نشان دهد. در یک کلام، صفحه اکسپلور جایی برای نمایش علاقه مندی‌های کاربران است. اینستاگرام از فناوری هوش مصنوعی استفاده می‌کند تا بفهمد کاربر دقیقاً با چه محتوایی تعاملی بیشتری دارد. افراد و کسب و کار تمام تلاش خود را می‌کنند تا وارد اکسپلور شوند؛ اما سوال مهم این است: «تنظیمات اینستا برای رفتن به اکسپلور چیست؟» در این مقاله به آموزش رفتن پست به اکسپلور و ترفندهای مرتبط با آن صحبت می‌کنیم.

محتوای بخش اکسپلور چطور انتخاب می‌شود؟

هنگامی که بارها عکس یا ویدیوی خاصی رامی‌بینید، محتوای مرتبط با آن در اکسپلور نشان داده می‌شود. اکسپلور بر اساس نحوه تعامل کاربر با اینستاگرام کار می‌کند. اگر شما به موکبانگ (خوردن غذا جلوی دوربین) علاقه داشته باشید و مدام پیج‌های مرتبط با این موضوع را دنبال کنید، صفحه اکسپلور شما مملوء از محتوای مرتبط با غذا می‌شود. طبق گفته اینستاگرام، محتوای صفحه اکسپلور بر اساس موارد زیر انتخاب می‌شود:

پیج‌هایی که دنبال می‌کنید.
پست‌هایی که لایک می‌کنید.
موضوعاتی که بیشتر علاقه دارید.
پست‌ها با اینگیجمنت (نرخ تعامل) بالا را می‌بینید.

تنظیمات اینستا برای رفتن به اکسپلور

پیشنهاد مطالعه : آموزش الگوریتم اینستاگرام

تنظیمات اینستا برای رفتن به اکسپلور چیست؟

محتوای پیج شما با قرار گرفتن در صفحه اکسپلور در معرض دید قرار می‌گیرد؛ بنابراین افراد بیشتری با پیج شما در تعامل خواهند بود و این موضوع منجر به افزایش فالوور، نرخ تعامل بالا و حتی فروش بیشتر می‌شود. اگر می‌پرسید: «چگونه در اکسپلور اینستاگرام دیده شویم؟» ما در ادامه آموزش رفتن به اکسپلور را به شما توضیح می‌دهیم:

1- صفحه اکسپلور خود را ارزیابی کنید

قبل از تولید و ارسال محتوا در اینستاگرام، کمی تحقیق کنید تا عملکرد اکسپلور را درک کنید. ببینید چه محتواهایی در اکسپلور وجود دارند و کاربران چطور با آنها تعامل قرار می‌کنند. هر پستی که در اکسپلور است را از نظر موضوع، کیفیت محتوا، تعداد لایک‌ها و کامنت‌ها بررسی کنید. در مورد اینکه چه موضوعاتی در حال حاضر ترند هستند نیز تحقیق کنید. برای مثال، یک موسیقی خاص ممکن است ترند شده باشد و اکثر پیج‌ها از آن در پست خود استفاده کنند. این موضوع می‌تواند یکی از تنظیمات اینستا برای رفتن به اکسپلور باشد. همچنین می‌توانید سوالات زیر را از خود بپرسید:

مخاطبان هدف من دنبال چه محتوایی هستند؟
چه چیزی باعث جذابیت پست‌های من می‌شود؟
محتوای من باید عکس باشد یا ویدیو؟

2- مخاطب هدف خود را بشناسید

شما نمی‌توانید فالوورهای جدیدی جذب کنید مگر اینکه درک بالایی از نیازهای آنها داشته باشید. هرچه محتوای شما برای فالوورهایتان مرتبط‌تر و جذاب‌تر باشد، اینستاگرام فرض می‌کند که پیج شما در حال تبدیل شدن به یک پاتوق مجازی است که در آن همه احساس مشارکت و دارند و در تعامل قوی با هم هستند. برای شناسایی مخاطبانی که می‌خواهید در صفحه اکسپلور با آنها تعامل داشته باشید به اطلاعات جمعیتی نیاز دارید.

برای بررسی این اطلاعات باید به بخش instagram insights بروید. در این بخش می‌توانید در مورد جنسیت، سن، موقعیت مکانی و سایر موارد کاربران خود اطلاعات کسب کنید. اگر هم تازه پیچ زدید و محتوایی ندارید که بخواهید در instagram insights بررسی‌های لازم را انجام دهید، سوالات زیر را از خود بپرسید:

محتوای پیج من مناسب چه کسانی است؟
موقعیت مکانی مخاطبان من کجاست؟
نیازها و نقاط درد کاربران هدف من چیست؟

ورود به اکسپلور اینستاگرام

3- محتوای جذابی را به اشتراک بگذارید

تنظیمات اینستا برای رفتن به اکسپلور به طور قطع بر کیفیت محتوا متمرکز است. همیشه محتوایی را پست کنید که مخاطب شما دوست دارد. سعی کنید خارج از چارچوب فکر کرده و موضوعات ناب را پیدا کنید. اگر فود بلاگر هستید، سبک متفاوتی از فیلمبرداری را پیدا کنید تا نسبت به دیگران متمایز شوید. اگر یک پیج استایل دارید، موسیقی متفاوت و پس زمینه جذابی را انتخاب کنید.

محتوای فقط مربوط به کیفیت پیکسل‌های عکس و رزولوشن ویدیو نیست، بلکه در مورد برانگیختن احساسات کاربران است. محتوایی تولید کنید که کاربران را به تعامل وادار کند. تعامل می‌تواند‌ به هر شکلی از جمله لایک کردن (Like)، کامنت گذاشتن (Comment)، سیو کردن (Save)، به اشتراک گذاشتن پست با دیگران (Send) و دایرکت دادن (Direct) باشد. هر چه تعامل بیشتر باشد، امکان رفتن به اکسپلور بیشتر می‌شود.

4- به ریلز اینستاگرام توجه بیشتری نشان دهید

ریلز (Reels) برگه اختصاصی خود را دارد و اگر محتوای شما در این بخش ویروسی شود، احتمال اینکه در صفحه اکسپلور قرار بگیرید بسیار زیاد است. اینستاگرام تاکید قابل توجهی بر ویژگی ریلز خود دارد و ویدیوهای کوتاه و جذاب را در سلسله مراتب محتوای پلتفرم خود قرار می‌دهد. طبق یک بررسی، حدود 93 درصد از کاربران اینستاگرام گفتند که ویدیوهای ریلز آنها را به خرید محصول تشویق کرده است.

الگوریتم اینستاگرام تمایل زیادی دارد محتوای ریلز را در صفحه اکسپلور نشان دهد؛ بدین دلیل که می‌داند کاربران محتوای ویدیویی (متحرک) را بیشتر از محتوای تصویری (ثابت) دوست دارند. ویدیو می‌تواند‌ احساسات را به شکلی بهتر منتقل کند، زیرا شامل موسیقی و تحرک بیشتری است. درحقیقت، تولید محتوا برای برگه ریلز می‌تواند پیج شما را به طور قابل توجهی در معرض دید کاربران قرار دهد.

رفتن پست به اکسپلور

5- به طور منظم در پیج خود پست بگذارید

ارسال منظم پست می‌تواند مخاطبان شما را به تعامل مداوم تشویق کند، زیرا آنها سخت منتظر دیدن محتوای جدید شما هستند. همچنین پست گذاری منظم به الگوریتم اینستاگرام نشان می‌دهد که پیج شما منبع فعال و قابل اعتمادی از محتوا مورد علاقه کاربران است. اگرچه، داشتن ثبات و نظم به معنای ارسال منظم پست نیست، بلکه حفظ کیفیت آن است.

ثبات به ایجاد هویت برند کمک می‌کند و این موضوع از تنظیمات اینستا برای رفتن به اکسپلور است. نکته مهم بعدی می‌تواند‌ زمان پست گذاشتن باشد. بهتر است زمانی را برای پست گذاشتن انتخاب کنید که کاربران بیشترین تعامل را دارند. در اغلب موارد، ساعت بین 5 عصر تا 11 شب که اکثر افراد از کار فارغ می‌شوند و برای سرگرم شدن به اینستاگرام می‌روند، بهترین زمان پست گذاشتن است.

6- از هشتگ‌های مرتبط استفاده کنید

یکی از راه‌های مهم برای ورود قطعی به اکسپلور اینستاگرام، استفاده از هشتگ‌هاست. کاربران بیشتر اوقات از صفحه اکسپلور برای جستجوی هشتگ‌ها، مکان‌ها و پیج‌ها استفاده می‌کنند. وقتی هشتگ‌های مرتبط با پیج خود را در هر پست وارد می‌کنید، مانند این است که یک نقشه گنج را به مخاطبانتان می‌دهید و آنها را به سمت جواهرات پنهان خود (محتوای پیج) راهنمایی می‌کنید.

یکی از بهترین ویژگی‌های اینستاگرام فالو کردن یک هشتگ خاص است. این کار باعث می‌شود تا محتوای پیج شما در فید فالوورها قابل مشاهده باشد. با این کار تعامل را افزایش می‌دهید و می‌توانید وارد صفحه اکسپلور شوید. برای پیدا کردن هشتگ‌های مناسب به حوزه کسب و کار خود توجه کنید. اگر در فروش رژلب فعالیت می‌کنید، هشتگ‌های مرتبط می‌توانند شامل #رژلب #ماتیک ##رژ_مات #رژ_مایع #رژ_جامد و سایر موارد باشند.

7- با اینفلوئنسرها و پیج‌های پربازدید همکاری کنید

اینفلوئنسر مارکتینگ یکی از تنظیمات اینستا برای رفتن به اکسپلور است. شما می‌توانید از قدرت اینفلوئنسر مارکتینگ استفاده کنید تا محتوای خود را در مقابل هزاران نفر قرار دهید. اینفلوئنسر فردی با بیش از هزار فالوور است و اینستاگرام یک پلتفرم عالی برای شروع کمپین همکاری با اینفلوئنسرها محسوب می‌شود. اینفلوئنسرها در حال حاضر یک پایگاه هواداران پرطرفدار دارند. آنها در هر حوزه از جمله گجت‌ها، استایل، سفر و سایر موارد حضور دارند. برخی دیگر نیز محتوای کمدی و داستانی درست می‌کنند.

یکی دیگر از ویژگی‌های خوب در مورد اینفلوئنسرها این است که آنها نوع محتوایی که مخاطبانشان دوست دارند را می‌دانند. اینفلوئنسر می‌تواند‌ به شما اعتبار دهد، زیرا آنها نفوذ زیادی در میان فالوورهای خود دارند. پس می‌توانید در تولید محتوا با آنها همکاری کنید تا از مخاطبانشان برای تعامل با پیج خود بهره ببرید؛ اما باید توجه کنید اینفلوئنسر مارکتینگ به صرف هزینه بالا نیاز دارد.

8- کاربران اینستاگرام را به تعامل تشویق کنید

یکی از بهترین تنظیمات اینستا برای رفتن به اکسپلور این است که کاربران را به تعامل تشویق کنید. بارها محتوایی را دیدید که در آن فردی داخل ویدئو از شما می‌خواهد که اگر از پست خوشتان آمده است، آن را لایک کنید. درخواست از مخاطبان برای تعامل با پست‌ها می‌تواند تاثیر زیادی بر اینگیجمنت داشته باشد و شانس شما را برای قرار گرفتن در صفحه اکسپلور اینستاگرام افزایش دهد.

سوالات خود را در کپشن ارسال کنید تا کاربران بتوانند در قسمت کامنت به آنها پاسخ دهند. به این ترتیب آنها می‌توانند با شما یک گفتگو را شروع کنند. این امکان را دارید از فالوورهایتان بخواهید که دوستانشان را در پست‌ها تگ کنند، اما به شرطی که جایزه‌ای را برای آنها در نظر بگیرید. برای مثال، برگزاری یک مسابقه و اهدای یک جایزه به برنده می‌تواند میزان تعامل را به شکل شگفت انگیزی افزایش دهد.

اگر میخواهید تبدیل به یک ادمین حرفه ای اینستاگرام شوید و به دنبال آموزش صفر تا صد ادمین اینستاگرام هستید دوره جامع ادمین ثروت ساز بهترین انتخاب برای شماست ؛ شما با دیدن این دوره به تمام اصول اینستاگرام از جمله تنظیمات اکسپلور اینستاگرام و ورود به اکسپلور مسلط می شوید و به راحتی می توانید از شغل ادمینی کسب درآمد کنید.

از کجا بفهمیم در اکسپلور دیده شدیم؟

اینستاگرام قبلاً به این صورت کار می‌کرد که شما باید خودتان شخصاً تحلیل می‌کردید که کدام پست‌هایتان تعامل بیشتری داشتند و سپس حدس می‌زدید که آیا پست شما به اکسپلور رسیده است یا خیر؛ اما اکنون اینطور نیست! اگر صاحب یک صفحه بیزینسی در اینستاگرام هستید، این شبکه اجتماعی به شما اطلاعات لازم را از instagram insights ارائه می‌دهد.

شما می‌توانید پست‌های خود را بررسی کنید و ببینید کدام چقدر از اکسپلور بازدید گرفته است. به «insights» یکی از پست‌های خود بروید. در بخش «Discovery» می‌توانید گزینه «From Explore» را ببینید که تعداد بازدیدها از اکسپلور را نشان می‌دهد. اگر این عدد مثلاً 83 بود به این معنی است که در اکسپلور رفتید و کاربران 83 بار شما را دیده‌اند.

جمع بندی پایانی

تنظیمات اینستا برای رفتن به اکسپلور شامل بررسی چند نکته مهم است. اول اینکه محتوای شما حرف اول را می‌زند. محتوایی جذاب و مطابق با نیازهای کاربران را تولید کرده و از قابلیت‌های مختلف اینستاگرام مانند استوری، ریلز، هشتگ و غیره به خوبی استفاده کنید. در نهایت با فالوورهایتان تعامل قوی برقرار کنید و از آنها نظر بخواهید. پیج شما می‌تواند‌ با بیشترین لایک، کامنت، سیو و به اشتراک گذاری با دیگران در صفحه اکسپلور دیده شود. آموزش ورود به اکسپلور خیلی ساده نیست و شما نیاز به خلاقیت، تلاش و ثبات دارید تا بتوانید مهارت خود را در این زمینه افزایش دهید و به موفقیت برسید.

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *