5 شاخه مهم از انواع ادمین در اینستاگرام

انواع مختلف ادمینی در اینستاگرام

با پیشرفت اینستاگرام و گسترش آن بین مردم نیاز به ادمین ها بیش از پیش احساس شد و حال دیگر یک ادمین نمی توانست تمام کارها را انجام دهد و اینگونه بود که انواع شاخه های ادمینی متولد شدند . ما در این مقاله قصد داریم شما را با انواع ادمین اینستاگرام آشنا کنیم .

انواع ادمین اینستاگرام

به طور کلی انواع ادمین به 5 دسته بندی زیر تقسیم می شوند :

  1. ادمین مدیریت
  2. ادمین تبلیغات
  3. ادمین تولید محتوا
  4. ادمین فروش
  5. ادمین استوری

در ادامه با هریک از این موارد بیشتر آشنا خواهید شد.

1.ادمین مدیریت

ادمین مدیریت اینستاگرام مسئولیت‌های بسیار پرکار و چالش برانگیزی را بر عهده دارد. این فرد به‌عنوان مدیر اصلی صفحه، باید برنامه‌ریزی و اجرای استراتژی‌های مناسب برای ارتقا پیج را دنبال کند. برای این کار، او باید با نحوه عملکرد الگوریتم اینستاگرام آشنا باشد و بتواند شیوه‌هایی را که باعث افزایش تعامل و فعالیت در پیج می‌شوند، پیدا کند.

پیشنهاد مطالعه : آموزش الگوریتم اینستاگرام

علاوه بر این، ادمین مدیریت اینستاگرام باید به پیام‌ها و نظرات کاربران پاسخ دهد و به شکل حرفه‌ای با آنها ارتباط برقرار کند. همچنین او باید مسئول انتشار و آنالیز پست‌ها و استوری‌های صفحه باشد تا بتواند بهبود وضعیت پیج را تشخیص دهد و به‌روز نگه دارد.

امنیت صفحه نیز یکی از مهم‌ترین مسائلی است که ادمین مدیریت اینستاگرام باید به آن توجه کند. باید با شیوه‌هایی آشنا باشد که بتواند پیج را در مقابل حملات هکرها محافظت کند. در کل، ادمین مدیریت اینستاگرام فردی است که باید بادقت و توجه به همه جزئیات، پیج را به بهترین شکل مدیریت کند و سعی کند تا با افزایش تعامل کاربران، پیج را به یک پلتفرم پویا و موفق تبدیل کند.

درآمد ادمین مدیریت، به کیفیت و حجم کار بستگی دارد که شامل عواملی مانند تعداد فالوورها، محتوای ارائه شده و سایر عوامل مرتبط با فعالیت‌های مدیریتی است. این درآمد می‌تواند در بازهٔ 1 تا 6 میلیون تومان متفاوت باشد. علاوه بر این، نوع کار ادمین مدیریت نیز می‌تواند متغیر باشد، به‌عنوان‌مثال می‌تواند به‌صورت دورکاری یا پروژه‌ای، پاره‌وقت یا حتی به‌عنوان یک کارمند استخدامی در یک سازمان قابل‌انجام است. در نتیجه، درآمد ادمین مدیریت به طور قابل‌توجهی بستگی به شرایط و ویژگی‌های مختلف کار و محیط کاری دارد.

باید بدانید که ادمین مدیریت یکی از مهمترین شاخه های ادمینی اینستاگرام است . در میان انواع ادمین ها تقاضا برای ادمین مدیریت بیش از باقی است چراکه هر پیجی که بخواهد رشد کند حداقل به یک ادمین مدیریت به صورت ثابت نیاز دارد.

2.ادمین تبلیغات اینستاگرام

هزینه‌بربودن تبلیغات مشکلی که از همیشه بوده و ممکن است با یک اقدام نادرست، کل بودجه‌تان به هدر برود. این مشکل به‌خصوص در ابتدای راه بسیار مهم و حائز اهمیت است. با داشتن یک ادمین تبلیغات کارآمد، می‌توانید خطر ازدست‌رفتن پول‌هایتان را کاهش دهید.

ادمین تبلیغات اینستاگرام مسلط به ترفندهای جذب فالوور در اینستاگرام است و می‌تواند ایده‌های خلاقانه‌ای را برای محتوای تبلیغاتی‌تان ارائه دهد. با داشتن یک ادمین تبلیغات، می‌توانید کمپین‌ها را از ابتدا تا انتها مدیریت کنید و به‌طورکلی ریسک ازدست‌رفتن بودجه‌تان را کاهش دهید.

ادمین تبلیغات، وظیفه ایده‌پردازی و برنامه‌ریزی برای تبلیغات با بازده بالا را در زمان مناسب و در پیج‌های مناسب را دارد. این شخص باید توانایی داشته باشد تا استراتژی‌های تبلیغاتی خلاقانه را تدوین کند و آن‌ها را بهبود دهد. از جمله وظایف ادمین تبلیغات می‌توان به پیگیری و هماهنگی مالی مرتبط با تبلیغات اشاره کرد که شامل بودجه‌بندی، پرداخت هزینه‌ها و مدیریت مالی است. همچنین، این فرد باید تبلیغات را آنالیز کند و بهترین روش‌ها و استراتژی‌ها را برای بهبود نتایج و افزایش بازده تبلیغات در نظر بگیرد.

پیشنهاد مطالعه : وظایف ادمین تبلیغات

ادمین تبلیغات به‌عنوان عامل کلیدی در موفقیت استراتژی‌های تبلیغاتی و بهبود درآمد شناخته می‌شوند. باتوجه‌به توانایی ایده‌پردازی، برنامه‌ریزی دقیق و توانمندی در آنالیز تبلیغات، ادمین تبلیغات می‌تواند به تحقق هدف‌های تبلیغاتی سازمان کمک کند. درآمد این گروه از ادمین‌ها می‌تواند بین 3 تا 10 میلیون تومان متفاوت باشد که بستگی به کیفیت و اثربخشی تبلیغات و همچنین توانایی ادمین در بهبود نتایج تبلیغاتی دارد.

در میان انواع ادمین های اینستاگرام ادمین های تبلیغات می توانند به صورت پروژه ای با یک پیج به مدت کوتاهی وارد همکاری شوند و یک کمپین تبلیغاتی جذاب برایش طراحی کنند و کسب درآمد کنند. ادمین های تبلیغات مانند ادمین های مدیریت چندین کار مختلف ندارند اما کار آنها بسیار مهم است چراکه تبلیغات خوب میتواند یک بیزینس را دگرگون کند.

3.ادمین تولید محتوای اینستاگرام

ادمین تولید محتوای اینستاگرام، شخصی است که مسئول تولید و مدیریت محتوای پست‌های صفحه اینستاگرام مربوط به یک شرکت، صاحب برند، مشاغل کوچک یا حتی یک فرد خاص است.

این شخص مشغول به ارائه محتوای مناسب و جذاب برای جذب و نگه‌داشتن کاربران در صفحه اینستاگرام است. برای این کار، نیاز دارد باتوجه‌به محتوای برند و همچنین علاقه‌ و نیازهای مخاطبان، پست‌های متنوعی از قبیل عکس، ویدئو و استوری طراحی و ارائه دهد.

این کار نیازمند آشنایی با رویدادهای روز، استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال، گرافیک و فیلم‌سازی، نوشتن محتوای جذاب و خلاقانه و همچنین تحلیل داده‌های عملکرد محتوا است. به کمک این شخص، می‌توانید صفحه اینستاگرام خود را به یک پلتفرم مؤثر برای جذب، نگه‌داشتن و رشد دنبال‌کنندگان تبدیل کنید.

ادمین تولید محتوا، وظیفه دارد تقویم محتوایی خلاقانه را برای پست‌ها و استوری‌ها تدوین کند و استراتژی‌های مناسبی را بر اساس رشد پیج و رفع نیاز مخاطبان تعیین کند. این شخص باید توانایی داشته باشد تا با استفاده از ابزارهای تولید محتوای گوشی و کامپیوتر آشنا باشد. وی باید قادر باشد محتوای جذاب و موردنیاز را برای پست‌ها و استوری‌ها ایجاد کند و برنامه‌ریزی دقیقی انجام دهد تا مطالب متنوع و جذاب را به طور منظم و هماهنگ منتشر کند.

باتوجه‌به اهمیت تولید محتوا در جذب و حفظ مخاطبان، درآمد این گروه از ادمین‌ها می‌تواند بین 3 تا 20 میلیون تومان متفاوت باشد. این میزان درآمد بستگی به عواملی مانند تجربه، تخصص و استعداد ادمین تولید محتوا، اندازه و رشد پیج، هدف و نیاز مخاطبان و همچنین قدرت تأثیرگذاری محتوا بر روند رشد صفحه دارد.

باتوجه‌به نیاز به آشنایی با ابزارهای تولید محتوا در گوشی و کامپیوتر، فردی که این کار را انجام می‌دهد باید به طور فعال با این ابزارها آشنا باشد و توانایی استفاده بهینه از آن‌ها را داشته باشد. با درنظرگرفتن تأثیر محتوای جذاب و استراتژی‌های مناسب، ادمین تولید محتوا نقش بسیار مهمی در موفقیت صفحه و جذب مخاطبان ایفا می‌کند و در نتیجه درآمد متناسب با این نقش و مسئولیت‌ها می‌تواند متفاوت باشد.

انواع ادمینی اینستاگرام

4.ادمین فروش اینستاگرام

ادمین فروش در اینستاگرام، شخصی است که مسئولیت فروش و بازاریابی محصولات یک شرکت، صاحب برند یا فرد را در صفحه اینستاگرام را بر عهده دارد. به‌عبارت‌دیگر، او یک مدیر فروش و تبلیغات در اینستاگرام است که با استفاده از روش‌های مختلف بازاریابی، سعی در جذب مشتریان جدید، نگه‌داشتن مشتریان فعلی و افزایش فروش محصولات موردنظر دارد. ادمین فروش در اینستاگرام مسئولیت‌های بسیاری دارد، از مشاوره و فروش در دایرکت، هماهنگی‌های کمپین‌های فروش و تلفن مارکتینگ و غیره که سبب افزایش فروش کسب‌وکار موردنظر می‌شود.

همچنین ادمین فروش، باید توانایی مشاوره و فروش محصولات را در دایرکت داشته باشد و به هماهنگی و مدیریت کمپین‌های فروش و تلفن‌ مارکتینگ بپردازد. این شخص نیز باید در تیم‌سازی و همکاری با اعضای تیم قدرتمند باشد تا خدمات را به بهترین شکل ارائه دهد.

ادمین فروش باید توانایی مشاوره محصولات را داشته باشد تا به مشتریان بهترین گزینه‌ها را ارائه کند و با استفاده از مهارت‌های فروش، به مشتریان نیازمندی‌ها و مزایای محصولات را توضیح دهد. همچنین، این فرد باید توانایی مدیریت و هماهنگی کمپین‌های فروش را داشته باشد تا به طور مؤثر از ابزارهای بازاریابی استفاده کند و به دستیابی به اهداف فروش را تسهیل دهد. ارتباط با مشتریان از طریق تلفن‌ مارکتینگ نیز یکی از وظایف ادمین فروش است تا با مشتریان در ارتباط باشد، سؤالات آن‌ها را پاسخ دهد و نیازهایشان را برطرف کند.

درآمد این گروه از حقوق اداره کار تا 20 میلیون تومان متفاوت است. درآمد به عواملی مانند تجربه، عملکرد و مهارت‌های فروشنده بستگی دارد. همچنین، محصولات و خدماتی که ارائه می‌شود و بازار هدف نیز تأثیرگذار بر درآمد این گروه است. باتوجه‌به اهمیت و نقش فعالیت‌های ادمین فروش در فرایند فروش و بهبود عملکرد تیم، درآمد مناسبی برای این نقش قابل‌انتظار است.

در میان انواع ادمین ها در اینستاگرام ادمین فروش می تواند درآمدی بسیار بالا داشته باشد چرا که او مستقیما روی درآمد بیزینس و فروش کار می کند بنابراین میتواند در همکاری هایی به صورت پورسانت و درصدی از فروش با کارفرما همکاری خود را آعاز کند . بنابراین هرچه بیشتر بفروشد میتواند درآمد بالاتری داشته باشد.

5.ادمین استوری

ادمین استوری، یکی از شاخه‌های ادمینی در پلتفرم اینستاگرام است که توسط افراد حرفه‌ای و کارآزموده اداره می‌شود. این افراد با دریافت محتواهایی از کارفرما یا صاحبان کسب‌وکار، شروع به داستان‌سرایی و انتشار آن در صفحه استوری اینستاگرام می‌کنند. هدف اصلی ادمین‌های استوری، جذب توجه مخاطبان و افزایش فروش و درآمد برای کسب‌وکارهاست.

ادمین‌های استوری از تکنیک‌های مختلفی استفاده می‌کنند تا با استفاده از محتواهایی که دریافت می‌کنند، فروش و درآمد کسب‌وکار را افزایش دهند. یکی از تکنیک‌های استفاده شده، تکنیک فروش است که با استفاده از داستان‌سرایی و استفاده از عناصر جذاب مانند تصاویر و ویدئوها، محصول یا خدمات را به مخاطبان معرفی می‌کنند و آن‌ها را به خرید ترغیب می‌کنند.

علاوه بر این، ادمین‌های استوری از تکنیک‌های افزایش بازدید نیز استفاده می‌کنند. با استفاده از روش‌های متنوع و همکاری با صفحات محبوب دیگر، آن‌ها تلاش می‌کنند تا تعداد بازدید استوری را افزایش دهند و بیشترین توجه و نظر کاربران را به خود جلب کنند.
در نهایت، تمام این تلاش‌ها به افزایش فروش و درآمد کسب‌وکار کمک می‌کند. با جذب توجه مخاطبان و ترغیب آن‌ها به خرید محصول یا استفاده از خدمات، ادمین‌های استوری توانسته‌اند در بازار رقابتی اینستاگرام، مزیت رقابتی برای کسب‌وکارها ایجاد کنند و در نهایت به افزایش فروش و درآمد آن‌ها کمک کنند.

این روزها، ادمین استوری، یکی از جدیدترین و پول‌سازترین شاخه‌های فعالیت در اینستاگرام است. دلیل این موضوع به علت نقش مهم ادمین‌ها در کمپین‌های فروش و دریافت پورسانت است. این ادمین‌ها با استفاده از تکنیک‌های متنوع، توانسته‌اند حس نیاز در مشتریان را ایجاد کنند و در نتیجه فروش را افزایش دهند. همچنین، از طریق تکنیک‌هایی که بلد هستند، توانسته‌اند مشتریان را به مشتریان وفادار و همیشگی تبدیل کنند که در نتیجه این باعث افزایش درآمد کارفرما و خودشان می‌شود.

علاوه بر این، تکنیک‌های وفادارسازی مشتری نیز برای ادمین‌های استوری یکی از وظایف مهم ادمین‌ها است. آن‌ها با استفاده از استراتژی‌های مختلف مانند ارائه تخفیف‌ها و پیشنهادهای ویژه برای مشتریان، ارتباط مستمر و پایدار با آن‌ها برقرار می‌کنند. این اقدامات باعث می‌شود که مشتریان به مشتریان وفادار و همیشگی تبدیل شوند

اگر می خواهید تبدیل به یک ادمین استوری حرفه ای شوید در دوره جامع ادمین استوری با آموزش صفر تا صد استوری اینستاگرام در کنار شما خواهیم بود.

درآمد ادمین اینستاگرام چقدر است؟

درآمد یک ادمین اینستاگرام بسته به جایگاه و سطح دانش و تخصص آن فرد متفاوت است. همچنین باتوجه به توضیحات ارائه شده درآمد شما بسته به اینکه کدام یک از انواع ادمینی را برای ادامه فعالیت خود کنید میتواند متفاوت باشد. به صورت کلی به یاد داشته باشید هرچه تخصصتان در کار بیشتر باشد درآمدتان بیشتر خواهد بود.

بنابراین اگر بخواهیم یک توصیه بکنیم اینگونه است : آموزش ببینید ، تجربه کسب کنید و متخصص شوید . اینگونه صرفا با ادمینی میتوانید درآمدهای بیش از 20 میلیون تومان در ماه را تجربه کنید.

پیشنهاد مطالعه : درآمد ادمین اینستاگرام 

جمع‌بندی : انواع ادمینی اینستاگرام

در این مقاله انواع ادمین در اینستاگرام را به شما معرفی کردیم ؛ شما با توجه به علایق و مهارت های خود میتوانید یکی از این شاخه ها را انتخاب کنید و در آن مشغول به فعالیت شوید .

پیشنهاد می کنیم ابتدا به مهارت ها و علایقتان نگاه کنید و بعد به سراغ درآمد بروید ؛ چراکه در هرکدام از شاخه های ادمینی اگر متخصص شوید بی شک درآمد بسیار خوبی خواهید داشت. اگر همچنان بین انتخاب شاخه های ادمینی مردد هستید و نمیدانید که کدام یک می تواند برایتان مناسب باشد چالش های خود را با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط

1 دیدگاه دربارهٔ «5 شاخه مهم از انواع ادمین در اینستاگرام»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *