آموزش تغییر فونت استوری اینستاگرام

فونت برای استوری اینستاگرام

همانطور که یک ضرب المثل چینی می‌گوید: «دست خط هر فرد نشان دهنده حالت و ویژگی‌های شخصیتی اوست»، استفاده از فونت مناسب در استوری یا بیو اینستاگرام نیز سبک فکری و هنری شما را بازگو می‌کند.حتما شما متوجه شده اید هنگام استوری گذاشتن فونت استوری اینستاگرام در دیده شدن محتوای شما و تعامل شما با کاربرانتان تاثیر زیادی دارد.

شاید متوجه شده باشید که بسیاری از پیج‌های اینستاگرام از فونت‌های جذاب و متفاوت در استوری‌های خود استفاده می‌کنند که آنها را از دیگران متمایز می‌کند. اگر می‌خواهید نحوه تغییر و اضافه کردن فونت به اینستاگرام را بدانید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

فونت اینستاگرام چیست؟

وقتی در مورد فونت‌های اینستاگرام صحبت می‌کنیم، متوجه می‌شویم که تمرکز اصلی این پلتفرم بیشتر روی فونت Proxima Nova است. این فونت که به دلیل سادگی و جذابیت بصری خود شناخته می‌شود به خوبی با سبک و سیاق اینستاگرام هماهنگ است. با این حال، اینستاگرام در هر سیستم عامل از یک فونت به خصوص استفاده می‌کند. اگر از ios استفاده می‌کنید، فونت‌های Fright Sans و Niue Helvetian را خواهید دید. فونت Freight Sans برای کلمات با حروف بزرگ به کار می‌رود، در حالی که Neue Helvetica برای متن بدنه با حروف کوچک استفاده می‌شود. فونت‌های اندروید نیز شامل Roboto و Freight هستند. در اندروید، ترکیب Roboto و Freight تجربه بصری قوی را ارائه می‌دهد. از طرفی، وقتی وارد نسخه وبسایت اینستاگرام می‌شوید، فونت‌ها Proxima Nova با Neue Helvetica را می‌بینید.

فونت‌های مورد استفاده در اینستاگرام از یک تایپ فیس ساده و بدون جزئیات فانتزی بهره می‌برند تا خوانایی کلمات را افزایش دهند؛ بنابراین چه در حال مرور اینستاگرام در تلفن همراه خود باشید یا از نسخه وب آن استفاده می‌کنید، اضافه کردن فونت به اینستاگرام نقش مهمی در ارائه یک تجربه کاربری جذاب خواهد داشت.

تغییر فونت استوری اینستاگرام چگونه است؟

اضافه کردن فونت به اینستا

برای تغییر فونت استوری اینستاگرام باید از اپلیکیشن‌ها و وبسایت‌های شخص ثالث استفاده کنید. در اپلیکیشن‌ها باید تصویر و فونت را جداگانه ایجاد کرده و در استوری اینستاگرام آپلود کنید.
وبسایت‌هایی نیز وجود دارند که امکان طراحی تصویر و فونت به صورت جداگانه و حتی تغییر فونت به تنهایی را ارائه می‌دهند. وبسایت‌هایی که تنها تغییر فونت را ارائه می‌دهند به این صورت کار می‌کنند که شما متن دلخواه خود را در وبسایت درج کرده و از بین فونت‌ها یکی را انتخاب می‌کنید. سپس متن را کپی می‌کنید و در استوری قرار می‌دهید.
برای طراحی تصویر و فونت می‌توانید از وبسایت یا اپلیکیشن Canva استفاده کنید. این برنامه ویژگی‌های متعددی دارد و می‌تواند به شما در طراحی استوری کمک زیادی کند. چندین اپلیکیشن ایرانی و خارجی وجود دارند که امکان طراحی استوری و انتخاب فونت‌های سفارشی را ارائه می‌دهند.
از برنامه‌های ایرانی می‌توان به فونتگرام و متن نگار اشاره کرد. اپلیکیشن‌های خارجی مانند Sprezz، Phonto و Typorama محبوبیت زیادی در میان کاربران دارند. همچنین وبسایت‌هایی مانند IGFonts.io، lingojam.com، fontget.com و fonts.social برای تغيير فونت اينستاگرام جهت استفاده در استوری و بیو عالی هستند.

3 روش آسان اضافه كردن فونت به اینستاگرام

همانطور که قبل‌تر بیان کردیم، اینستاگرام 9 گزینه فونت مختلف را برای استوری اینستاگرام ارائه می‌دهد. اما ممکن است شما به دنبال فونت فارسی برای استوری اینستاگرام باشید که در آن صورت می توانید از ابزارهای مختلف استفاده کنید. در ادامه 3 مورد از آسان ترین روش های تغییر فونت اینستاگرام را به شما آموزش می دهیم تا به آسانی بتوانید فونت استوری اینستاگرام خود را تغییر دهید .

آموزش اضافه کردن فونت به استوری با پیکسل لب

تغییر فونت در اینستا از طریق برنامه پیکسل لب (PixelLab) امکان پذیر است. این برنامه برای گوشی‌های اندروید در دسترس است. برای استفاده از پیکسل لب مراحل زیر را دنبال کنید:

 • برنامه پیکسل لب را روی گوشی خود نصب کنید.
 • برنامه پیکسل لب را باز کرده و یک پروژه جدید ایجاد کنید.
 • متن مورد نظر را در وسط صفحه تایپ کنید.
 • در پایین صفحه به بخش «Font» بروید و فونت مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • از ویژگی‌های مانند «Color» و «Transparent» استفاده کنید.
 • پس از انجام تغییرات، آیکن شبیه به فلاپی دیسک در بالای صفحه را انتخاب کنید تا ذخیره شود.
 • برنامه اینستاگرام را اجرا کرده و از قسمت گالری عکس ذخیره شده خود را استفاده کنید.

افزودن فونت به اینستاگرام

 

اضافه کردن فونت به استوری اینستاگرام با برنامه فونتگرام

برای افزودن فونت به اینستاگرام می‌توانید از برنامه فونتگرام (Fontgram) استفاده کنید. این برنامه برای گوشی‌های اندروید در دسترس است. برای استفاده از فونتگرام مراحل زیر را دنبال کنید:

 • برنامه فونتگرام را روی گوشی خود نصب کنید.
 • برنامه فونتگرام باز کنید.
 • متن مورد نظر را در وسط صفحه تایپ کنید.
 • در پایین صفحه به بخش «فونت» بروید و فونت مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • در این بخش می‌توانید رنگ، پس زمینه و سایر موارد را تغییر دهید.
 • پس از انجام تغییرات، دکمه «ذخیره» در بالای صفحه را انتخاب کنید.
 • برنامه اینستاگرام را اجرا کنید و از قسمت گالری عکس ذخیره شده خود را استفاده کنید.

تغییر فونت استوری و اضافه کردن فونت به اینستاگرام با متن نگار

استفاده از برنامه متن نگار جهت تغییر فونت اینستاگرام برای استوری هم برای اندروید و هم IOS امکان پذیر است. برای استفاده از این برنامه مراحل زیر را دنبال کنید:

 • برنامه متن نگار را روی گوشی خود نصب کنید.
 • برنامه متن نگار را باز کرده و یک پروژه جدید ایجاد کنید.
 • متن مورد نظر را در صفحه وارد کنید.
 • تغییرات لازم از نظر فونت، رنگ و غیره را اعمال کنید.
 • پس از انجام تغییرات، دکمه «ذخیره» در بالای صفحه را انتخاب کنید.
 • برنامه اینستاگرام را اجرا کرده و از قسمت گالری عکس ذخیره شده خود را استفاده کنید.

تغییر فونت استوری اینستاگرام باعث افزایش فالوور می‌شود؟

تغییر فونت اینستاگرام به صورت مستقیم نمی تواند روی افزایش تعداد فالوور تاثیری داشته باشد اما اگر به آن فکر کنیم به صورت غیر مستقیم می تواند به رشد پیج شما کمک کند.

اگر شما از فونت های فارسی جذاب برای استوری خود استفاده کنید و استوری های جذاب بسازید تعامل خود با کاربر را افزایش می دهید.با روش هایی که در این پست آموختید می توانید از انواع فونت برای استوری اینستاگرام استفاده کنید و اکنون باید درک کنید که در چه زمانی باید از چه فونتی استفاده کنید؟ برای مثال کی می توانید از فونت های فانتزی استفاده کنید و کی باید از فونت های جذاب رسمی تر استفاده کنید ؛ اگر بتوانید به خوبی از این شیوه ها برای بهبود تعامل استوری خود استفاده کنید می توانید به مرور زمان تاثیر آن را در رشد پیج و افزایش فالوورهای خود مشاهده کنید.

اگر شما هنوز به اصول استوری گذاشتن اینستاگرام مسلط نیست و به دنبال آموزش صفر تا صد استوری اینستاگرام هستید دوره جامع ادمین استوری شما را به یک فرد حرفه ای تبدیل می کند که می تواند با ادمین استوری شدن برای پیج های مختلف کسب درآمد کند.

اضافه کردن فونت به اینستا مانند استفاده از زبان بدن برای ارتباط با دیگران است. زمانی که شما با لبخند از دیگران استقبال می‌کنید، فضایی صمیمی ایجاد خواهید کرد. از طرفی، وقتی از یک فونت مناسب برای استوری استفاده می‌کنید، تعامل با مخاطب را بهبود می‌بخشید. فونت‌های استوری به شما این امکان را می‌دهند تا احساسات و عقاید خود را بیان کنید. برای مثال، استفاده از Neon می‌تواند‌ روحیات فانتزی شما را به مخاطب منتقل کند یا وقتی نظر سرسختانه‌ای در مورد مسائل اجتماعی دارد، فونت Modern می‌تواند‌ جدیت شما را نشان دهد.

هرچقدر فونت زیبا بوده، اما خوانایی آن برای مخاطب کم باشد، نرخ تعامل کاهش پیدا می‌کند. به طور کلی، اضافه کردن فونت به اینستاگرام که مطابق با لحن و محتوای پیج شما باشد به افزایش بازدید، بهبود تعامل و زیاد شدن تعداد فالوورهایتان کمک شایانی می‌کند.

جمع بندی پایانی

اینستاگرام به عنوان یک پلتفرم کاربرپسند توانسته بستر مناسبی را برای همه افراد و کسب و کارها در حوزه‌های مختلف ارائه دهد. با این حال، این شبکه اجتماعی در مورد سفارشی کردن فونت‌ها تنوع زیادی ارائه نمی‌دهد.
استوری اینستاگرام تنها 9 فونت متفاوت دارد، اما بخش‌های دیگر این اپلیکیشن از جمله کپشن، بیو و کامنت‌ها به هیچ عنوان قابل سفارشی سازی نیستند. برای اضافه کردن فونت به اینستاگرام باید از برنامه‌ها یا وبسایت‌های شخص ثالث استفاده کنید که فونت‌هایی که در این پلتفرم قابل نمایش هستند را ارائه می‌دهند.
با تغيير فونت اينستاگرام می‌توانید‌ ظاهر پیج خود را خاص‌تر کنید و از این طریق تعامل با فالوورهایتان را افزایش دهید. به این نکته دقت کنید کهفونت ها باید خوانا باشند ؛ چراکه هرچه یک فونت زیبا باشد اما خوانایی آن کم باشد باعث کاهش تعامل پیج شما می شود.شما باید در مورد جنبه احساسی فونت تصمیم درستی بگیرید و ببینید چه تأثیر بر مخاطب می‌گذارد. بهتر است فونت‌های متفاوت را در حالت‌های مختلف احساسی امتحان کنید تا بازخورد کاربران را بسنجید. تایپ فیسی که انتخاب می‌کنید تا حد زیادی بر میزان خوانایی استوری شما تأثیر می‌گذارد. اگر راه حل دیگری در مورد اضافه کردن فونت به استوری اینستاگرام دارید، خوشحال می‌شویم در نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *